Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Počasí 14.12.2012

O víkendu přijde obleva, říká meteoroložka

Třetí adventní víkend bude ve znamení oblevy, kdy teploty vstoupají až na 5 °C, což by mělo být nejvýše s celého týdne. Po oba víkendové dny bude pršet, tvořit se bude také ledovka, a to zejména v noci na sobotu.


Post
Zdravotnictví 14.12.2012

Díky pozoruhodnému zákroku lékařů Nemocnice Podlesí žije pavel fišer z Orlové v podstatě na baterky

Pavlovi Fišerovi je teprve osmapadesát let a už má za sebou tři infarkty. Další by téměř s jistotou nepřežil, a tak byl zařazen na čekací listinu na transplantaci srdce. Jeho šance, že se nového srdíčka dočká, se teď zvýšily díky lékařům třineckého kardiocentra Nemocnice Podlesí.


Post
Vzdělávání a školy 14.12.2012

Na základní škole v Krnově pracuje žákovský parlament

Na Základní škole Janáčkovo náměstí v Krnově pracuje již třetím rokem dvoukomorový žákovský parlament. Vznikl ve školním roce 2010/2011 a v průběhu své činnosti se vyvíjel a stále se snaží zlepšovat svou činnost.


Post
Společnost 14.12.2012

Opilý muž střílel ve svém havířovském bytě z pistole, policisté přivolali zásahovou jednotku

Zásahová jednotka ostravské policie vyjížděla ve čtvrtek večer ke střílejícímu muži v jednom z havířovských bytů.


Post
Společnost 14.12.2012

Havířovské babky navštívily pacienty nemocnice v Českém Těšíně

Známé koledy i méně známé slezské písně s předvánoční tématikou se dnes nesly chodbami Nemocnice Český Těšín. Pacienti na oddělení následné péče přivítaly vzácnou návštěvu – skupinu osmi vitálních seniorek, které si říkají Havířovské babky, a které pacientům předvedly netradiční vystoupení.


Post
Vzdělávání a školy 14.12.2012

Opavští studenti navrhli polep protihlukové stěny na Rolnické ulici

Studenti Střední školy průmyslové a umělecké v Opavě navrhovali v rámci soutěže jejich školy grafické zpracování polepu protihlukové stěny na Rolnické ulici. Autorky třech nejlepších návrhů včera převzaly ocenění z rukou náměstka primátora Dalibora Halátka.


Post
Kauzy, soudy a právo 13.12.2012

Okamura podal trestní oznámení na vnitro kvůli podvodu a maření voleb

Ministerstvo vnitra dělalo nezákonné a protiústavní kroky při kontrole podpisových archů prezidentských kandidátů které tak, aby vyřadilo nepohodlné kandidáty z voleb. Ve čtvrtek to uvedl jeden z neúspěšných kandidátů Tomio Okamura s tím, že už předal policii důkazy a trestní oznámení.


Post
Společnost 13.12.2012

Projekt Mámy pro mámy podpoří nedonošené děti v Ostravě

V pátek 14. prosince vyvrcholí pro letošní rok snaha Občanského sdružení Nedoklubko podporující nedonošence a jejich rodiny. V Městské nemocnici v Ostravě v 10 hodin a následně ve Fakultní nemocnici ve 13 hodin předají zástupci sdružení rozličné pomůcky, oblečky a další dárky maminkám i jejich předčasně narozeným ratolestem.


Post
Kauzy, soudy a právo 13.12.2012

Přímé volby prezidenta se zúčastní i Bobošíková, rozhodl Nejvyšší správní soud

Nejvyšší správní soud ve čtvrtek rozhodl, že ministerstvo vnitra musí zaregistrovat Janu Bobošíkovou (Suverenita) jako kandidátku v přímé volbě prezidenta. Naopak se u soudu neuspěly žádosti ekonoma Vladimíra Dlouhého a senátora Tomia Okamury.


Post
Politika 13.12.2012

Peake odvolala tři klíčové členy týmu bývalého ministra Alexandra Vondry

Nová ministryně obrany Karolína Peake den po svém nástupu na nový rezort udělala výrazné personální změny. Odvolala 1. náměstka rezortu Vlastimila Picka, ředitele Národního úřadu pro vyzbrojování Pavla Bulanta a a ředitele kabinetu Františka Šulce.


Post
Společnost 13.12.2012

Beskydy mají první oběť letošní zimy

Během pěšího výletu zkolaboval v beskydské Čantoryji osmašedesátiletý muž polské národnosti. Záchranáři ani přátelé muže, kteří okamžitě zahájili oživovací pokusy, mu už nedokázali pomoci.


Post
Doprava 13.12.2012

Registr vozidel na některých pracovištích zkolaboval

Centrální registr vozidel po svém čtvrtečním napojení na registr obyvatel fungoval od 7.00 do 9.30, poté ale zkolaboval a postupně všechna pracoviště byla vyřazena z provozu. Podobné problémy mají v Pardubicích, Karviné, Plzni, Brně či Kladně.


Post
Společnost 13.12.2012

V Karviné zemřel na následky podchlazení bezdomovec, který dříve odmítal pomoc

Marná byla dnešní noční snaha strážníků a lékařů o záchranu jednoho z karvinských bezdomovců. Muž v minulosti odmítal jakoukoliv pomoc. Případ převzala státní policie.


Post
Společnost 13.12.2012

Kopřivničané opět dostanou městské kalendáře

Již sedmým rokem vydává město Kopřivnice vlastní stolní kalendář, který Kopřivničané získají jako dárek. Distribuce zhruba desíti tisíc výtisků začne příští týden a všechny domácnosti v Kopřivnici i místních částech by měly kalendář nalézt ve svých schránkách nejpozději v prvním lednovém týdnu.


Post
Doprava 13.12.2012

Záchranáři cvičili v silničním tunelu u Frýdku-Místku

Záchranáři ÚSZS MSK se ve středu účastnili cvičení složek Integrovaného záchranného systému v silničním tunelu v obci Zelinkovice-Lysůvky u Frýdku-Místku. Nový tunel v délce 160 metrů se nalézá na budované rychlostní komunikaci.


Post
Společnost 13.12.2012

Primátor Havířova bude nalévat hrachovou polévku

Sváteční hrachovou polévku bude v pátek 14. prosince v 16.00 hodin na náměstí Republiky nalévat primátor Havířova Zdeněk Osmanczyk. Tím zahájí již tradiční adventní koncert Armády spásy Vánoční hvězda pro děti z azylového domu, který se koná pod jeho záštitou.


Post
Společnost 12.12.2012

V Českém Těšíně se zpřísnily podmínky provozu heren

V Českém Těšíně začala ve středu platit nová vyhláška, která zpřísnila podmínky provozu heren. Město usiluje o omezení negativních jevů a tak tyto podniky nesmí být nově vybaveny reklamou na hazard, poutači nebo informacemi o jackpotu a nesmí lákat například na alkohol zdarma.


PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě