Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Doprava 3.5.2019

Nehoda motocyklistky na Novojičínsku

Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve čtvrtek odpoledne u vážné dopravní nehody na Novojičínsku. V sedmnáct hodin přijali pracovníci krajského zdravotnického operačního střediska tísňové volání ze Studénky.


Post
Zdravotnictví 26.4.2019

Pacientům Nemocnice Český Těšín zpestří pobyt pěvecké vystoupení mezinárodně úspěšného sboru

Zajímavé oživení pobytu v nemocnici čeká v úterý 30. dubna na všechny pacienty Nemocnice Český Těší. Přímo do nemocnice již tradičně přijede proslulý karvinský pěvecký sbor Permoníček, který si pro zájemce připravil hned dvojici vystoupení.


Post
Ekologie 15.4.2019

Startuje program Radegast lidem - podpoří neziskové organizace, které bojují proti suchu

Pivovar Radegast spustil další ročník grantového programu Radegast lidem. Neziskovým organizacím, které pomáhají v oblasti Beskyd, rozdělí 1,4 milionu korun. Letos se zaměří především na podporu projektů, které se snaží řešit palčivé téma sucha a kvality vodních zdrojů.


Post
Krimi 13.4.2019

Škodu za 100 tisíc korun způsobil noční požár osobního automobilu ve Frýdku-Místku

Dvě jednotky hasičů likvidovaly v sobotu po půlnoci požár osobního automobilu Ford Focus v areálu nemocnice ve Frýdku-Místku.


Post
Zdravotnictví 10.4.2019

Českotěšínská nemocnice získala moderní přístroj pro rehabilitaci pacientů

Novinkou na rehabilitačním oddělení Nemocnice Český Těšín je moderní kombinovaný přístroj, který pacientům napomáhá od bolesti.


Post
Krimi 4.4.2019

Ve středu hasiči likvidovali 131 požárů

Počty požárů v přírodním prostředí, které hasiči likvidují, stále narůstají. Během středy vyjížděli k 131 požárům, z toho jich 73 bylo právě v přírodním prostředí. To už je téměř trojnásobek dlouhodobého denního průměru, který činí 49 požárů.


Post
Zdravotnictví 4.4.2019

Mějte své zdraví pod kontrolou, vzkazují ostravští medici a zvou na bezplatná preventivní vyšetření

Den zdraví pod kontrolou! Tak se jmenuje akce, kterou příští týden ve středu pořádají studenti lékařských fakult po celé České republice. Připojí se k ní i ostravští medici, kteří ve spolupráci s EUC Klinikou Ostrava chystají pro veřejnost bohatý program plný bezplatných preventivních vyšetření pro děti i dospělé.


Post
Zdravotnictví 3.4.2019

Krnovská nemocnice uvedla do provozu magnetickou rezonanci

Sdružené zdravotnické zařízení Krnov se dočkalo vlastní magnetické rezonance. Špičkový diagnostický přístroj značky Philips Ingenia 1,5T byl uveden do plného provozu v úterý 2. dubna 2019.


Post
Doprava 3.4.2019

Strážníci ve Frýdku-Místku začali měřit rychlost

Městská police ve Frýdku-Místku zapojila do akce mobilní radar na měření rychlosti. Pro měření bylo určeno 19 míst, a to jak v obytných částech, tak na výpadovkách z města.


Post
Ekologie 3.4.2019

V Bohumíně po zimě opět startuje svoz rostlinného odpadu

Po zimní pauze startuje v Bohumíně svoz rostlinného odpadu. Vývozy hnědých nádob budou probíhat až do konce listopadu pravidelně vždy v sudé týdny. Loni se z bionádob od rodinných domů ve městě vytřídilo 730 tun zeleně.


Post
Zdravotnictví 2.4.2019

V Moravskoslezském kraji odstartoval First responder systém

V pondělí 1. dubna byl v Moravskoslezském kraji uveden do provozu First responder systém, tedy spolupráce zdravotnické záchranné služby a dobrovolných zachránců.


Post
Aktuálně 2.4.2019

Začala rekonstrukce silnice spojující Staré Heřminovy s Horním Benešovem

Moravskoslezský kraj zahájil další rozsáhlou rekonstrukci komunikace – tentokrát jde o silnici II/442 spojující Staré Heřminovy a Horní Benešov.


Post
Doprava 1.4.2019

Začíná rekonstrukce důležité spojnice Ostravy s Rychvaldem

Moravskoslezský kraj zahájí rozsáhlou rekonstrukci a modernizaci Orlovské ulice, která spojuje Ostravu s Rychvaldem. Stavba za více než 47 milionů korun, začne v pondělí 1. dubna. Stavební práce potrvají do konce července.


Post
Doprava 25.3.2019

Rekonstrukce křižovatky Českobratrská x Sokolská třída

Křižovatku ulic Českobratrská a Sokolská třída v centru Ostravy čeká rekonstrukce komunikací. Realizace stavby je naplánována na období od června do září letošního roku.


Post
Aktuálně 23.3.2019

Nový Jičín podepsal dohodu o ukončení výstavby útulku pro psy

Výstavba útulku byla definitivně zastavena. Město Nový Jičín uzavřelo se stavení firmou dohodu o ukončení smlouvy a o vypořádání nároků, které nedokončením díla zhotoviteli vznikly.


Post
Doprava 22.3.2019

Dvojici chodců na Karvinsku srazil přívěsný vozík

Posádky záchranářů zasahovaly v pátek odpoledne u dopravní nehody se dvěma zraněnými na Karvinsku.


Post
Aktuálně 15.3.2019

Orkán Eberhard – 2400 poruch, 356 tisíc odběrných míst bez elektřiny, škody za 30 milionů korun

ČEZ Distribuce vyčíslila škody, které jí způsobil ničivý orkán Eberhard na téměř celém zásobovacím území. Společnost vyhlásila postupně v 11 krajích kalamitní stav.


Post
Doprava 14.3.2019

Noční tragická dopravní nehoda mezi Kravařemi a Štěpánkovicemi

Ve středu v pozdních nočních hodinách došlo mezi Kravařemi a Štěpánkovicemi k tragické dopravní nehodě, při které 32letý řidič utrpěl smrtelné zranění.


Post
Doprava 13.3.2019

Dopravní podnik Ostrava nabízí svým cestujícím neomezené wi-fi připojení ve svých vozidlech

Od začátku března se mohou cestující ve vozidlech Dopravního podniku Ostrava připojit k internetu prostřednictvím bezplatné a neomezené Wi-Fi sítě.


Post
Krimi 11.3.2019

Riskantní manévr na dálnici

Policisté karvinského dopravního inspektorátu žádají svědky o spolupráci. Hledají řidiče, který se otáčel dálnici D48 a jel v protisměru na Český Těšín.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA