Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Aktuálně 17.3.2020

Hejtman Ivo Vondrák: Roušky noste na veřejnosti všude, v hromadné dopravě povinně

Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák nařídil v souladu s usnesením vlády všem cestujícím, kteří jezdí hromadnými dopravními prostředky - autobusy, vlaky, městskou hromadnou dopravou povinně nosit roušky, či si jakýmkoli způsobem zakrývat ústa a nos.


Post
Doprava 17.3.2020

Dopravní podnik Ostrava přijímá další opatření v dopravě

V rámci preventivních opatření proti šíření koronaviru přichází Dopravní podnik Ostrava ke změnám v dopravě, která budou platit až do odvolání.


Post
Aktuálně 17.3.2020

Karanténa pro studenty Gymnázia a SŠ Cihelní ve Frýdku

Všichni studenti Gymnázia s střední odborné školy Cihelní jsou od 17. 3. v karanténě. Tato karanténa platí minimálně do 24. 3. včetně.


Post
Zdravotnictví 17.3.2020

Městská nemocnice Ostrava připravuje odběrové místo, přijímá roušky od dobrovolníků pro pacienty a návštěvníky

Krizový štáb Městské nemocnice Ostrava intenzivně pracuje na zprovoznění odběrového místa ve svém areálu. Nutné je vybavení kontejnerů, instruktáž zdravotnického personálu, dostatek ochranných osobních pracovních pomůcek i celková logistika fungování odběrového místa.


Post
Krimi 17.3.2020

Požár stohu na okraji Fulneku se škodou za 300 tisíc korun

Šest jednotek hasičů zasahovalo od pondělního podvečera u požáru vysokého stohu s listovanými kulatými balíky slámy ve Fulneku, místní části Děrné.


Post
Vzdělávání a školy 17.3.2020

Počet dětí v bohumínských školách rapidně klesá, město redukuje jejich provoz

Z téměř šesti set dětí, které běžně navštěvují bohumínské mateřské školy, jich dnes v úterý 17. března do školek přišlo jen zhruba padesát. Navíc od včerejška platí ve městě opatření, které umožňuje docházku do mateřinek pouze dětem pracujících rodičů. Z devíti zařízení bude proto v provozu jen pět z nich.


Post
Společnost 17.3.2020

Frýdek-Místek nabízí službu pro osamělé lidi a seniory od 70 let

Sociální odbor magistrátu ve Frýdku-Místku ve spolupráci s Adrou a Českým červeným křížem reagují na doporučení vlády, aby senioři starší 70 let v souvislosti s prevencí před koronavirem nevycházeli z domu.


Post
Společnost 10.3.2020

Frýdek-Místek je městem květinových záhonů

První jarní den připadá stejně jako vloni na 20. března, což je za necelé dva týdny. I letos se v trávnících kolem frekventovaných ulic a v parcích ve Frýdku-Místku objeví doslova koberce rozkvetlých krokusů, narcisů, tulipánů a řebčíků


Post
Aktuálně 10.3.2020

Den otevřených dveří na přehradách v povodí Odry se pro letošní rok ruší

Vedení státního podniku Povodí Odry přijalo preventivní opatření ke snížení šíření nákazy koronavirem COVID-19 a s konečnou platností ruší letošní den otevřených dveří na vodních dílech v povodí Odry, který se měl uskutečnit 21. 3. 2020.


Post
Aktuálně 10.3.2020

Brány frýdeckého hřbitova neumožní vjezd bez povolení

Statutární město Frýdek-Místek upozorňuje nájemce hrobových míst i návštěvníky frýdeckého hřbitova na omezení vjezdu motorových vozidel na tento hřbitov. Od 16. března budou již všechny brány upraveny tak, aby jimi motorové vozidlo bez povolení neprojelo.


Post
Zdravotnictví 6.3.2020

SZZ Krnov zavedlo preventivní opatření proti koronaviru

Až do odvolání platí zákaz návštěv pacientů SZZ Krnov. Jedinou výjimku tvoří dětské oddělení, kam smí za jedním pacientem jeden dospělý člověk. Podmínkou je, že netrpí respiračním onemocněním a teplotami.


Post
Zdravotnictví 6.3.2020

FN Ostrava má připraveny výjezdové týmy k pacientům s podezřením na koronavirus

Na Klinice infekčního lékařství FN Ostrava je od čtvrtku připravena sestra, která v případě nahlášení podezření na koronavirus vyjede za pacientem domů s osobními ochrannými pomůckami a odběrovou soupravou.


Post
Krimi 6.3.2020

Překvapení policistů……pachatel krádeže jim sám skočil do náruče

Osmatřicetiletý pachatel měl od poloviny měsíce února spadeno na hobby markety ve Frýdku-Místku. Celkem se mu mělo podařit vniknout a odcizit zboží z objektů v šesti případech. Poslední krádež však nestihl, sám skočil do rukou ukrývajících se policistů.


Post
Doprava 11.2.2020

Nový Jičín připravil veřejné projednání navrhovaných změn v parkování

Nový Jičín od loňského podzimu zpracovává koncepci parkování ve městě. Ještě před finalizací chce tento strategický dokument prodiskutovat s občany. Veřejné projednání koncepce proběhne v pondělí 17. února 2020 od 16 hodin v aule na radnici.


Post
Krimi 11.2.2020

Policisté byli vysláni na hádku mezi partnery, v bytě nalezli pěstírnu konopí

Překvapení v podobě pěstírny konopí čekalo třineckou policejní hlídku, která byla vyslána k domácí rozepři mezi partnery do jednoho z bytů panelové zástavby v Třinci. Do bytu je přivolala mladá žena, která uvedla, že v bytě byla napadena svým partnerem.


Post
Vzdělávání a školy 11.2.2020

V bohumínské škole pokračují s opravami po loňském požáru

Vloni v srpnu hořelo ve skřečoňské základní škole v Bohumíně. Požár zasáhl část střechy, která nakonec lehla popelem. Radnice začala okamžitě s likvidací škod a s opravami. Ty nakonec přesáhnou pět milionů korun a potrvají až do března. Příčinu požáru se hasičům dosud nepodařilo objasnit.


Post
Doprava 7.2.2020

Razantní navýšení linek: na Pustevny jezdí z Rožnova 10 spojů denně

Dobrá zpráva pro všechny milovníky Pusteven a Radhoště, kteří nejezdí nebo nechtějí jezdit na hory autem: počet autobusů jezdících z Rožnova pod Radhoštěm směrem na Pustevny se v letošním roce oproti tomu loňskému výrazně navýšil.


Post
Doprava 7.2.2020

Do dětské autosedačky jen bez bundy. Vloni na sedadlech spolujezdců zemřelo 12 dětí

Při dopravních nehodách na českých silnicích zemřelo v loňském roce 16 dětí, z toho 12 v roli spolujezdce osobního automobilu. Je na řidičích a dospělých, jak správně usadí malé účastníky silničního provozu do autosedaček.


Post
Společnost 6.2.2020

22. 2. 2020 se uskuteční 6 svateb

Magické datum 22. 2. 2020 si ve Frýdku-Místku vybralo pro vstup do manželství hned šest svatebních párů. Věří, že jim přinese štěstí do budoucího života.


Post
Vzdělávání a školy 6.2.2020

Školáci můžou navrhnout novou podobu parku Joy Adamsonové

Město Opava vyhlásilo výtvarnou soutěž, ve které mohou žáci představit, jak by mohl v budoucnu vypadat park Joy Adamsonové. Obrázky je možné zasílat do 31. března.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě