Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Krimi 9.3.2019

Z havarované dodávky na rozestavěné dálnici D48 u Příbora unikal plyn

Tři jednotky hasičů zasahovaly v pátek od půl deváté večer na rozestavěném mostním úseku dálnice D48 u Příbora na Novojičínsku. Havarovala tam dodávka s pohonem na stlačený zemní plyn.


Post
Doprava 7.3.2019

Tragická dopravní nehoda na Novojičínsku

Záchranáři zasahovali ve středu spolu s dalšími složkami integrovaného záchranného systému u vážné dopravní nehody na Novojičínsku.


Post
Krimi 6.3.2019

Při požáru rodinného domku v Břidličné se zranil majitel

Šest jednotek hasičů zasahovalo v úterý odpoledne v obci Břidličná (okres Bruntál) u požáru dětského pokoje a části střechy dvoupodlažního rodinného domku


Post
Společnost 5.3.2019

I letos pojedou senioři do lázní na náklady města Český Těšín

Město Český Těšín také letos pořádá ozdravné pobyty pro své seniory. Do Luhačovic odjede 88 seniorů ve dvou květnových turnusech. V lázních čeká na účastníky bohatý kulturní program, dobré jídlo a základní procedury.


Post
Doprava 5.3.2019

Nejrozestavěnější dálnicí bude D3, pokračovat bude také modernizace dálnice D1

Letošní stavební sezóna se v březnu bude postupně rozjíždět dvěma novými dálničními úseky. Pokračovat bude také modernizace dálnice D1.


Post
Doprava 4.3.2019

Polní ulice se od 11. března na čtyři měsíce uzavře

Na velkou dopravní zátěž se musí připravit řidiči projíždějící Přerovem - ve městě totiž dojde od pondělí 11. března k uzavírce páteřní silnice v Polní ulici.


Post
Společnost 4.3.2019

Počet svateb ve Frenštátě každoročně roste

Přesně 117 svatebních obřadů se v loňském roce konalo v matričním obvodu Frenštát pod Radhoštěm, ve městě samotném v obcích Trojanovice a Bordovice. Z toho bylo 102 sňatků občanských a v 15 případech se jednalo o církevní obřad.


Post
Společnost 4.3.2019

V Bohumíně vydali příručku, jak pečovat o seniory

Malá, ale praktická. Taková je nová bohumínská příručka pro ty, kteří pečují anebo začínají pečovat o své blízké v důchodovém věku, kteří se už bez cizí pomoci neobejdou.


Post
Zdravotnictví 3.3.2019

Odpočívat i vzpomínat chodí senioři do retropokoje ve Vítkovické nemocnici

Retropokoj s nábytkem ze 60. a 70. let, který vrací návštěvníky do dob minulých, zřídila pro pacienty oddělení následné péče Vítkovická nemocnice. Pacienti v něm mohou vzpomínat, absolvovat terapie i odpočívat.


Post
Ekologie 3.3.2019

Ostrava znovu přispěje svým obyvatelům na výměnu kotle

Město Ostrava po prvních dvou vlnách aktivně podpoří výměnu zastaralých kotlů za nová moderní zařízení i ve třetí vlně tzv. kotlíkových dotací. Cílem je snížit zátěž na životní prostředí z lokálních topenišť, zejména v zimních měsících.


Post
Krimi 26.2.2019

Dívka v Krnově se vážně zranila při pádu ze skály

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pondělí odpoledne u vážného úrazu dítěte na Bruntálsku. V šestnáct hodin převzali zdravotníci tísňové volání z Krnova. Nahlášen byl pád osoby ze skály.


Post
Aktuálně 25.2.2019

Horská služba Jeseníky má za sebou náročný víkend

Čtyřicet tři výjezdů ke zraněným osobám nejen na sjezdových tratích má přes uplynulý víkend za sebou Horská služba v Jeseníkách.


Post
Zdravotnictví 23.2.2019

Vítkovická nemocnice pořídila novou bronchoskopickou věž

Šetrnější průběh vyšetření dýchacích cest pro pacienty, detailnější zobrazení pro lékaře a celkově přesnější diagnostiku nabízí nové vybavení Vítkovické nemocnice.


Post
Společnost 22.2.2019

Sociální automobil pomůže centru pro seniory v Bruntálu

Na financování vozu se podílelo asi 48 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.


Post
Krimi 19.2.2019

Požár slovenské lokomotivy ve Studénce

Šest jednotek hasičů zasahovalo v pondělí v podvečer a večer v areálu železničního nádraží ve Studénce u požáru slovenské elektrické lokomotivy .


Post
Krimi 18.2.2019

Karvinští hasiči zachránili psa, propadl se ledem a skončil na ostrůvku

V neděli vyjeli patnáct minut po půl třetí odpoledne hasiči ze stanice HZS MSK Karviná k záchraně psa do místní části Fryštát.


Post
Krimi 18.2.2019

Na Novojičínsku se vážně zranil muž při pádu rogala

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v neděli u pádu z výšky na Novojičínsku. Po půl jedné bylo prostřednictvím tísňové linky nahlášeno zranění v terénu, poblíž města Odry.


Post
Doprava 17.2.2019

Při nehodě pěti vozidel u Starých Hamrů byl zraněn jeden člověk

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v neděli krátce po půl třetí odpoledne u dopravní nehody pěti automobilů na silnici I/56 v katastru obce Staré Hamry.


Post
Zdravotnictví 13.2.2019

Kontrolu nohou dospělých i dětí nabídne speciální workshop Vítkovické nemocnice

Klenbu nohou, držení těla i chůzi zhodnotí lékaři i fyzioterapeuti u dětí i dospělých na workshopu Zdravé nohy. Na středu 20. února jej připravuje Vítkovická nemocnice.


Post
Společnost 12.2.2019

Frenštát nabízí svým občanům senior přepravu

Město Frenštát pod Radhoštěm nabízí od ledna 2019 svým občanům Senior přepravu a Přepravu pro osoby se zdravotní postižením jako službu za zvýhodněných cenových a provozních podmínek.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA