Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Zdravotnictví 5.2.2020

Chřipka a respirační onemocnění zavírají školy

Z důvodu zvýšené nemocnosti akutními respiračními infekcemi a chřipkou, jak mezi dětmi, tak i kantory, budou v následujících dnech uzavřeny 3 z celkem 18 škol ve správě města Frýdku-Místku.


Post
Společnost 5.2.2020

Unikátní mapa Ohrožené dítě pomáhá dětem a rodinám v krizové životní situaci

Nezisková organizace Dům tří přání spustila online mapu s názvem Ohrožené dítě, jejíž cílem je pomoci dětem a rodinám v náročné životní situaci vyhledat adekvátní odbornou pomoc.


Post
Aktuálně 5.2.2020

Nový Jičín nabízí občanům pomoc při hledání psa podle čipu

Město Nový Jičín nabízí svým občanům novou službu. Majitelé psů si mohou na finančním odboru dobrovolně a bezplatně zaregistrovat číslo čipu pejska. Pokud by se jejich čtyřnohý kamarád zaběhl, v databázi městského úřadu půjde dohledat kontakt na jeho držitele.


Post
Doprava 5.2.2020

Jízdenkomaty Dopravního podniku Ostrava nově přijímají eura i platby kartou

Po měsíci od zrušení prodeje papírových jízdenek zavádí Dopravní podnik Ostrava u nových jízdenkových automatů další možnosti úhrady. KREDITní jízdenky a další nákupy v jízdenkomatech je nyní možné hradit i eurobankovkami nebo bankovní platební kartou.


Post
Doprava 4.2.2020

V nadcházejícím týdnu pozor na ledovku a mrznoucí déšť

V návaznosti na vývoj meteorologických modelů pro nadcházejících několik dní, silničáři varují řidiče před mrznoucími dešti a možném sněžení i v nižších polohách.


Post
Ekologie 4.2.2020

Evropané podesáté vybírají svůj Strom roku. Podpořte českou borovici

Na podzim převzala 350letá Chudobínská borovice od Nadace Partnerství titul Strom roku České republiky díky podpoře bezmála čtyř a půl tisíce hlasujících. Úderem prvního února začala pro podporovatele unikátního stromu další výzva v podobě evropského kola.


Post
Zdravotnictví 4.2.2020

Sdružené zdravotnické zařízení Krnov vyhlásilo zákaz návštěv

Narůstající počet respiračních onemocnění přiměl také vedení Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov k vyhlášení zákazu návštěv pacientů s platností od úterý 4. února 2020. Výjimkou je dětské oddělení, kde je povolena návštěva jedné osoby k jednomu pacientovi.


Post
Vzdělávání a školy 4.2.2020

ZŠ Okružní letos čeká velká proměna

Nejrozsáhlejší investiční akcí letošního roku bude v Bruntále renovace budovy Základní školy Okružní. Po třech městských základních školách se tak obnovy dočká i poslední, nejnovější bruntálská základní škola.


Post
Vzdělávání a školy 3.2.2020

ANI KAPKA NAZMAR je nový vzdělávací program pro studenty středních škol

ANI KAPKA NAZMAR je nový vzdělávací program Světa techniky Ostrava a Fakultní nemocnice Ostrava, který studentům středních škol poodhalí mnohá tajemství.


Post
Kauzy, soudy a právo 3.2.2020

Zimní úrazy – kdy a po kom máte právo žádat odškodnění?

I když zima je mírná, počet dotazů Kanceláři Ombudsmana pro zdraví v souvislosti se zimnímu úrazy roste. Nejčastěji se ptáte na to, v jakých případech a po kom je možné žádat odškodné. Vybrali jsme proto pro vás tři nejfrekventovanější situace.


Post
Společnost 29.1.2020

Nejlepší sportovci si převzali ocenění

Regionální sdružení Unie sportu v Bruntále v pondělí 27. ledna ocenila nejlepší sportovce a sportovní kolektivy.


Post
Zdravotnictví 25.1.2020

Fakultní nemocnice Ostrava ocenila své zaměstnance

Kongresový sál Clarion Congress Hotelu Ostrava patřil večer 23. ledna zaměstnancům Fakultní nemocnice Ostrava. V tradiční anketě ZAMĚSTNANEC ROKU byli za rok 2019 oceněni ti nejlepší.


Post
Doprava 25.1.2020

V Hrabové se bude stavět nová cyklostezka

V ulici Na Rovince v městském obvodu Hrabová se bude stavět nová cyklostezka. Propojí stávající trasy pro cyklisty v ulicích Podnikatelské a podél Krmelínské. Nový úsek zvýší jejich bezpečnost, cyklisté už nebudou nuceni využívat komunikace s velkým podílem kamionové dopravy.


Post
Doprava 18.1.2020

Na D1 u obce Kujavy skončilo auto na střeše

V sobotu, krátce po půl deváté ráno, se na dálnici D1 u obce Kujavy stala dopravní nehoda, u které došlo ke zranění jedné osoby, pro kterou přiletěl vrtulník.


Post
Aktuálně 17.1.2020

Vážné úrazy na Bruntálsku

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v pátek během několika málo hodin u dvou vážných úrazů, které se odehrály na Bruntálsku.


Post
Zdravotnictví 16.1.2020

Rehabilitační oddělení Podhorské nemocnice nabízí cílený program před náhradou velkých kloubů

Speciální program určený pro pacienty, které čeká výměna kyčelního nebo kolenního kloubu, nabízí rehabilitační oddělení Podhorské nemocnice v Rýmařově.


Post
Zdravotnictví 13.1.2020

Oční centrum AGEL uvedlo do provozu nejmodernější OCT přístroj s unikátním angio modulem

Jako vůbec první v Ostravě uvedlo vítkovické Oční centrum AGEL do provozu jeden z nejmodernějších OCT přístrojů, který je vybaven unikátním angio modulem.


Post
Aktuálně 3.1.2020

Kuriózní zásahy hasičů v roce 2019

Hasičský záchranný sbor ČR by rád přispěl k dobré náladě a přináší výběr kuriózních zásahů, ke kterým vyjeli hasiči v roce 2019.


Post
Aktuálně 14.12.2019

Úterní útok střelce si vyžádal sedm obětí

Neuvěřitelná tragédie, která se stala 10. prosince 2019 v ranních hodinách v prostorách jedné z ambulancí Polikliniky Fakultní nemocnice Ostrava, si vyžádala sedmou oběť.


Post
Vzdělávání a školy 14.12.2019

Kdo se stane nejoblíbenějším fyzikářem a získá titul ČEZ Ámos?

Do již 27. ročníku soutěže Zlatý Ámos mohou školáci přihlašovat své oblíbené učitele ještě do konce letošního kalendářního roku. Platí to i v případě nominací do kategorie ČEZ Ámos – Fyzikář roku.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě