Archiv článků - KULTURA

Post
Vánoce 10.12.2018

Předvánoční atmosféru navodí živý betlém a vystoupení folklorního souboru Górole

V neděli 16. prosince můžete nasát pravou vánoční atmosféru díky živému betlému v Mostech u Jablunkova. Těšit se můžete na živou svatou rodinu, živá zvířátka – například ovce, kozy, lamu a další.


Post
Vánoce 9.12.2018

Znáte příběh Vánoc? Ve Frýdku-Místku jej poodhalí historik Petr Juřák

Vydejte se s Turistickým informačním centrem Frýdek-Místek za příběhem Vánoc, díky kterému si připomenete vánoční zvyky a tradice a nasajete tu pravou vánoční atmosféru.


Post
Hudba 5.12.2018

Předvánoční čas na ostravských Hudebních výletech

Vánoční hra s loutkami, Michnova Loutna česká, dětský sbor Ondrášek s Evou Dřízgovou-Jirušovou, nebo skvělý jazz? To vše nabízí SHF Hudební výlety, které rozezní zimní Ostravu.


Post
Knihy 3.12.2018

Všechno nebylo tak růžové, jak se dnes z učebnic a oslav výročí může zdát. A děti by to měly vědět

Kniha 1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo je jedinečný dokuromán pro mládež o tom, že vznik Československé republiky provázely kromě všeobecného nadšení také oběti a ztráty.


Post
Knihy 28.11.2018

Troška s Přeučilem, Hruškovou, Pachmanem, Hořínkovou a dětskými hvězdami pokřtili Nastydlá strašidla

Nová pohádková audiokniha, která vznikla na základě již vydané knížky s názvem Nastydlá strašidla spisovatelky Petry Vychytilové, je na světě. Na křtu CD v pražské kavárně Faux Pas se sešli ti, kteří mají k pohádkám a zajímavým příběhům, velmi blízko.


Post
Film 28.11.2018

Z dětského pořadu TvMiniUni se stane film

Po 144 odvysílaných dílech pořadu TvMiniUni na ČT:D se na přání dětských diváků rozhodli jeho tvůrci přesunout televizní pořad na plátna kin a napsali originální scénář.


Post
Vánoce 27.11.2018

V Českém Těšíně v pátek rozsvítí vánoční strom

V Českém Těšíně v pátek 30. listopadu rozsvítí vánoční strom. Zajímavosti budou určitě i prodejní stánky, pro které si mimo jiné připravili nabídku zboží a občerstvení akční rodičové z rodičovských sdružení působcích na zdejších školách.


Post
Vánoce 26.11.2018

Vánoční strom na Prokešově náměstí v Ostravě rozsvítí andělé. Předvedou snovou show

V sobotu 1. prosince v 18 hodin se na Prokešově náměstí rozsvítí vánoční strom, výzdoba náměstí a radnice. Město připravilo v předvečer adventu bohatý program, který začne už ve 14 hodin. Největším lákadlem bude snová andělská show.


Post
Přednášky 26.11.2018

Vypravil se na plavbu Atlantikem, aby zažil absolutní svobodu a nezávislost. Bude o ní besedovat v Opavě

Tomáš Kůdela chtěl zažít absolutní svobodu a nezávislost. Proto se v roce 2016 vydal na čtyřměsíční plavbu Atlantickým oceánem. Nejtěžší úsek plavby muset plout úplně sám a ještě se k tomu vypořádat s pětačtyřicetiminutovými intervaly na spánek.


Post
Vánoce 26.11.2018

V Opavě už září vánoční strom. Vánoční program zpestří také Aneta Langerová

I v letošním roce se mohou Opavané a návštěvníci města těšit na bohatý, téměř měsíc trvající program. Zahájení vánočních trhů proběhlo v neděli 25. listopadu, kdy byl slavnostně rozsvícen stromeček. Následoval koncert swingového orchestru Dolbend.


Post
Knihy 26.11.2018

Vyšla nová kniha o opavských kavárnách

V Opavě vyšla nová publikace inspirovaná opavskými kavárnami. Opavskými kavárnami také dýchají také kalendáře, které město připravilo na rok 2019. Krásnými fotografiemi je osázen jak praktický stolní kalendář, tak reprezentativní nástěnný.


Post
Divadlo 26.11.2018

Divadlo Antonína Dvořáka hraje čtyřikrát baletní představení Popelka

Jedna z nejznámějších pohádek vůbec inspirovala Sergeje Prokofjeva ke vzniku baletního díla plného krásných tanečních scén. Premiéra baletu se konala ve Velkém divadle v Moskvě 21. listopadu 1945. Nyní jej uvidí také diváci v Ostravě.


Post
Vánoce 26.11.2018

Do centra Ostravy dorazí nádherný adventní čas, provoněný jehličím a vánočním punčem

Kouzelné Ostravské Vánoce jsou tady. Přijďte na Masarykovo a Jiráskovo náměstí v Ostravě přivítat začátek adventu a příjemně se naladit na období klidu a pohody. A sice ve čtvrtek 29. listopadu od 16 hodin.


Post
Vánoce 26.11.2018

V předvánočním čase se pobavíte v Adventním městečku

Místecké náměstí Svobody a jeho blízké okolí se opět po roce promění v zářivé Adventní městečko. K návštěvě bude lákat od 30. listopadu, kdy bude slavnostně rozsvícen Vánoční strom, až do 23. prosince.


Post
Vánoce 26.11.2018

Vánoční jarmark v Novém Jičíně zpestří Běh o vánočního kapra či pečení s Hezounem

Atmosféru blížících se Vánoc navodí tradiční Vánoční jarmark na Masarykově náměstí. Koledy, jmelí, stromeček, dárky, pohádková zábava, rodinná atmosféra, to vše patří k předvánočnímu času na novojičínském náměstí.


Post
Divadlo 26.11.2018

To je super novina, jdeme celá rodina. To je nový abonentní cyklus divadel a hravých koncertů pro děti a rodiče

„To je super novina, jdeme celá rodina.“ V duchu tohoto hesla připravilo Městské kulturní středisko ve spolupráci s Odborem sociálních věcí ve Frenštátě pod Radhoštěm abonentní cyklus nedělních divadelních představení a hravých koncertů pro děti a rodiče. 


Post
Vánoce 24.11.2018

Advent začněte na Černé louce. Přijďte na vánoční esoterické trhy

Ušetřete čas i peníze a přijďte si nakoupit vánoční dárky pro své nejbližší. Vše na jednom místě, v teple a v příjemném prostředí. Na vánoční esoterické trhy na Černé louce v Ostravě.


Post
Divadlo 23.11.2018

V pohádce O pejskovi a kočičce hrají v hlavních rolích děti. Představí se v Divadle 12

Nová hudební inscenace Operního studia Národního divadla moravskoslezského O pejskovi a kočičce zpracovává hravou formou hudebního divadla knihu Josefa Čapka a je určená dětem od čtyř do osmi let. Je jedinečná tím, že v ní hrají hlavní role děti.


Post
Vánoce 23.11.2018

Nový Jičín chystá vánoční trhy i novou výzdobu města

V Novém Jičíně finišuje vánoční výzdoba města. Na Masarykově náměstí už stojí dřevěné městečko, v jehož kulisách budou probíhat tradiční vánoční trhy. V pondělí 26. listopadu bude přivezen vánoční strom. Ten se letos poprvé rozzáří 5. prosince.


Post
Knihy 20.11.2018

Fiducia slaví dvacet let a vydává knihu

Antikvariát a klub Fiducia, který patří mezi nejznámější nezávislá kulturní centra Moravskoslezského kraje, vydává k 20. výročí své existence knihu, jež se mimo jiné pokouší zmapovat ostravské kulturní dění v posledních dvou dekádách.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA