Archiv článků - SPORT

Hokej 30.3.2018

Východočeši v prvním semifinále nestačili Ocelářům

Oceláři se dostali do vedení hned ve druhé minutě a ve druhé třetině ho dokonce trojnásobně navýšili. Mountfield HK se až do třetí části prakticky k ničemu nedostal a ke zdramatizování utkání nepomohl ani první gól Radovana Pavlíka v play off v jeho kariéře.

Hokej 26.3.2018

Oceláři uhájili domácí led proti Pardubicím a postupují do semifinále play off

Třinečtí Oceláři dokázali na sto procent využít výhodu domácího ledu, vyhráli čtvrtý domácí zápas série a mohou se radovat z postupu do druhého kola vyřazovacích bodů. Hattrickem se blýskl Ondřej Kovařčík.

Fotbal 26.3.2018

Vítkovice vybojovaly bod ve Znojmě

Necelá pětistovka fanoušků, kteří zavítali na tento duel branku neviděla. Druhá půle přinesla marnou útočnou snahu domácích, kteří se snažili projít přes pevnou obrannou hráz soupeře, ale nepodařilo se.

Hokej 24.3.2018

Dynamo roztavilo Oceláře 6:3 a těší se na zápas o všechno

I potřetí dokázali hokejisté Dynama naplno využít pekelné prostředí své haly, v šestém čtvrtfinálovém utkání přejeli Třinec 6:3. Nadšená Holaňova parta rozhodla o třetí výhře v sérii povedenou druhou třetinou, v níž vsítila tři branky.

Hokej 22.3.2018

Oceláři udolali Pardubice i ve třetím domácím zápase a mají mečbol

Třinečtí hokejisté získali pro sebe i třetí zápas, který se v sérii s pardubickým Dynamem hrál na ledě Werk areny a ujímají se tak vedení 3:2 na zápasy. Utkání skončilo stejným výsledkem, jaký je průběžný stav série.

Hokej 19.3.2018

Mistr otočil čtvrtý zápas, Vítkovice se loučí

Dřeli, bojovali, věřili, ale nakonec neuspěli. Vítkovice v rozhodujícím utkání sezony – čtvrtém čtvrtfinále – otevřeli skóre, ustáli čtyři oslabení tří proti pěti, ale bylo to málo. Úřadující mistr na svém ledě otočil utkání, vítěznou a tedy postupovou branku dal symbolicky obránce Jan Štencel.

Pardubice porazily Třinec a srovnaly sérii

Hokejisté Pardubic zvládli i čtvrtý zápas série s Třincem a do Slezska odcestují za stavu 2:2 na zápasy.

Fotbal 18.3.2018

Opava znovu řádila. S Pospěchem v sestavě dobyla i Tábor

Fotbalisté Slezského FC slaví na jaře druhé vítězství v řadě. Poté, co Opavští triumfovali na hřišti Sokolova, uspěli také v Táboře. Zápas hraný za hustého sněžení rozhodly góly Václava Jurečky a Davida Puškáče, který se trefil hned dvakrát. V základu SFC se objevil i Zdeněk Pospěch.

Třinec přišel o vítězství nad Sokolovem až v nastavení

Zápas se Sokolovem byl dlouho v třineckých rukou. Domácí vedli po gólu Bedecse 1:0 až do posledních sekund, pak však přišla chvíle sokolovského záložníka, který střelou z hranice šestnáctky rozhodl o dělbě bodů.

Hokej 18.3.2018

Kometa jasnou výhrou položila Vítkovicím nůž na krk

Nebylo to tak emotivní, o to více to bylo jednoznačné. První zápas čtvrtfinále na brněnském ledě jasně ovládl úřadující mistr. Kometa rozebrala soupeře už v první třetině třemi zásahy. Vítkovice se střelecky neprosadily ani jednou a po prohře 0:4 už si v sérii nesmí dovolit jedinou porážku.

Dukla veze všechny body z Ostravy

V prvním poločase se dokázala prosadit pouze Dukla, která se zásluhou Patrika Brandnera dostala do vedení. Ve druhé půli se sice Ostrava snažila o srovnání, avšak namísto toho inkasovala podruhé. Kontaktní branku se jí nakonec povedlo vstřelit v 91. minutě, ale další přesný zásah se už Slezané nezmohli.

Pardubice doma porazily Třinec a snížily stav série

Za obrovské pomoci výbušného publika dokázali hokejisté Dynama vyhrát třetí čtvrtfinálové utkání s Oceláři 3:2 a snížili tak stav série na 1:2.

Fotbal 17.3.2018

Vlašim zdecimovala Frýdek-Místek

Výtečně vstoupila fotbalová Vlašim do jarní části soutěže. Po dvou odložených utkání se svěřenci trenéra Petra Havlíčka konečně dočkali ostrého zápasu. Vlašim proti Frýdku-Místku excelovala a porazilal jej vysoko 4:0.

Hokej 15.3.2018

Kometa opět porazila Vítkovice o gól

Už ve druhém utkání dosáhla série mezi Vítkovicemi a Komety snad vrcholu emocí a vyhrocení. Šarvátky střídaly šarvátku, dokonce i v hledišti musela zasahovat policie, aby zpacifikovala především hostující fanoušky.

Oceláři zvládli i druhý domácí zápas čtvrtfinálové série

Třinečtí hokejisté zvládli úspěšně i druhé utkání série play off proti Dynamu Pardubice. Rozhodla dvougólová třetí třetina a to, že svěřenci Václava Varadi dokázali ustát tlak hostujícího týmu, který se v závěrečné dvacetiminutovce snažil výsledek utkání zdramatizovat.

Fotbal 15.3.2018

Boleslav postup do pohárového semifinále proti Baníku vystřílela až v penaltovém rozstřelu

Nečekané drama viděla tisícovka diváků ve čtvrtfinále českého poháru. Boleslavští skoro celý zápas hráli oslabení o vyloučeného Mebrahtua, Ostravští přišli čtvrt hodiny před koncem normální hrací doby o vyloučeného brankáře Budínského.

Hokej 14.3.2018

Vyrovnanou bitvu rozhodla přesilovka Komety

První čtvrtfinále série mezi Vítkovicemi a Kometou nabídlo nebývale vyrovnanou bitvu a velký boj. Ostravané se konečně doma dočkali gólu do sítě úřadujícího mistra a byli blízko, první bod do play off ale bere Brno. Utkání rozhodla přesilová hra v prodloužení, ve které se trefil Marcel Haščák.

Oceláři se ujímají vedení v sérii nad Pardubicemi

Do nejzazšího možného bodu došlo první čtvrtfinále mezi Třincem a Pardubicemi. První zápas ukázal, jak moc mohou oba týmy brnkat na nervech svých fanoušků. V úterý v Třinci rozhodly až nájezdy, které Oceláři vyhráli 2:1.

Běh 13.3.2018

Organizátoři Českého běhu žen v Ostravě chystají letos řadu novinek

Český běh žen se blíží, Ostravu ovládne už 26. května. Nejmasovější ženský běžecký závod v zemi přináší změny v trasách, novinky v doprovodném programu i rozsáhlejší zábavu pro děti.

Sport 7.3.2018

Zimní stadion v Orlové bude ohřívat led pro mistrovství ČR v krasobruslení

Ledaři zimního stadionu v Orlové budou mít za dva dny napilno. Jakkoli to zní divně, budou zvyšovat teplotu ledu, aby se na něm mohlo odjet žákovské Mistrovství České republiky v krasobruslení.