AKTUÁLNĚ / Krimi

Po úderu blesku hořela střecha rodinného domku
 
Autor / zdroj foto: HZS Moravskoslezského kraje

Rýmařovsko

Pět jednotek hasičů zasahovalo v noci na pondělí 26.7.2021 u požáru sedlové střechy rodinného domku v obci Tvrdkov, místní části Ruda (okres Bruntál), která začala hořet po úderu blesku. Nikdo nebyl zraněn, předběžně odhadovaná škoda je 300 tisíc korun. V opravovaném domku aktuálně nikdo nebydlí.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno necelou hodinu před nedělní půlnocí. Do Rudy vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Rýmařov a Bruntál, společně s nimi tři jednotky dobrovolných hasičů – Horní Město, Rýmařov a Břidličná.

Jako posila dojely i další dvě jednotky dobrovolných hasičů – Dolní Moravice a z Olomouckého kraje z obce Libina, ty už ale nemusely zasahovat.

Po úderu blesku hořela zhruba polovina sedlové střechy rodinného domku. Hasiči nejprve prozkoumali vnitřek obydlí, zdali se tam někdo nenachází. Oheň dostali pod kontrolu za necelou půlhodinu, dohašování s vynášením ohořelých částí jim zabralo další hodinu a půl. Objekt odvětrávali přetlakovým ventilátorem.

Autor / zdroj: Petr Kůdela

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.