AKTUÁLNĚ / Krimi

Varování slaví úspěch, žena díky informační ceduli nepřišla o statisíce
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: ingimage / Leviathan

Hradecko

Telefonnímu nátlaku žena podlehla a na pobočce své banky si sjednala úvěr ve výši 800 tisíc korun. Peníze měla následně vybrat a vložit do "partnerského bankomatu", který měl peníze uchránit. Naštěstí si u tohoto bankomatu všimla informační cedule varující před těmito podvodníky. V tu chvíli si uvědomila absurdnost celé situace, peníze ze svého účtu nevybrala a do bitcoinmatu je naštěstí nevložila.

Ačkoliv ženě nebyla způsobena žádná škoda - banka ji úvěr stornovala, policisté případ řeší jako trestný čin podvod ve stádiu pokusu, za což pachateli, po kterém intenzivně pátrají, hrozí trest odnětí svobody od 1 roku do 5 let.

"Opětně varujeme před neznámým volajícími, přestože se představují jako bankovní úředníci, experti, či policisté. Nikdy vás banka nebude nutit si sjednávat úvěr, vybírat peníze a už vůbec ne vkládat do nějakého bankomatu. V případě takového telefonátu, hovor okamžitě zavěste a nepokračujte v komunikaci. Podvodníci jsou totiž velice přesvědčiví, dokáží vás zatlačit do "kouta" a jejich nátlaku pak snadno podlehnete. K ověření informace si zavolejte na informační linku banky, svému bankéři, nebo můžete využít i bezplatnou tísňovou linku 158, " informuje tisková mluvčí por. Iva Kormošová z Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.