VOLNÝ ČAS / Pod širým nebem

Lesní slavnost Lapků z Drakova v Biskupských lesích
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

Vrbno pod Pradědem

Za zábavou v lesích na Drakově se mohou lidé vydat v sobotu 23. a v neděli 24. července.

O podívanou se postarají skupiny historického šermu, kejklíři, po oba dny vystoupí několik kapel různých žánrů, při práci se předvedou zruční řezbáři a další řemeslníci, k vidění bude ukázka historické tavby železa. Zájemci si mohou zkusit rýžování zlata.

Soutěživé děti si přijdou na své, opět se mohou vydat na stanoviště razítkovací hry a hledat zlatý poklad Lapků z Drakova nebo se přihlásit do Drakovského plaváčku, soutěže o nejrychleji splavovaný míček v řece Černá Opava. Při svém putování po lesích narazí na pohádkové postavy, potkají černokněžníka, vodníka, lesní skřítky. 

Lesníci Biskupských lesů připravili zábavnou lesní pedagogiku s vystoupením sokolníků. Děti si vysadí strom a něco se dozvědí a naučí o lese a jeho obyvatelích. Připravena je i bohatá lesní tombola, mezi cenami je například automatická pračka nebo víkendový pobyt na reprezentační lesní chatě.  V sobotu je program od 10 do 20 hodin, v neděli od 9 do 17 hodin.

Z Vrbna pod Pradědem na Drakov je zajištěna kyvadlová autobusová doprava. Kdo přijede až na Drakov autem, na parkovišti na louce u lesa zaplatí za parkovné 50 korun. Vstupné na akci je 40 korun, děti mají vstup zdarma.

Na Lesní slavnosti Lapků z Drakova se pobaví každý. Stačí jen přijít.

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.