AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Lůžkové rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Podhorská v Rýmařově opět zahájí provoz
 
Autor / zdroj foto: Mgr. Radka Miloševská

Rýmařov

Současná stabilizace epidemiologické situace, kdy počet covid pozitivních hospitalizovaných pacientů klesá, umožní opětovné otevření rehabilitačního lůžkového oddělení v Rýmařově a obnovení příjmu pacientů, a to od pondělí 3. května 2021.

„Od ledna, kdy byly počty pacientů s onemocněním covid-19, kteří potřebují hospitalizaci, nejvyšší, jsme se zapojili do péče o pacienty na covid-jednotce na bruntálském pracovišti. Náš kolektiv lékařů, sester, fyzioterapeutů a ošetřovatelek rehabilitačního lůžkového oddělení posílil týmy na odběrových místech, očkovacích místech a covid jednotkách, které byly ze dne na den plně přizpůsobeny akutní péči o covidové pacienty a jejichž kapacita a nároky na péči a počty zdravotníků byly přímo ovlivněny velkým náporem nemocných,“  vzpomíná Dagmar Klásková, všeobecná sestra rehabilitačního oddělení a doplňuje:  „Jsme rádi, že se situace uklidňuje a těšíme se na návrat a pacienty na našem rehabilitačním oddělení.“

Nový rehabilitační program pro postcovidové pacienty

Oddělní rehabilitace a fyzikální medicíny v Rýmařově nabízí nově v rámci komplexní péče o pacienty s covid-19 také speciální rehabilitační program pro postcovidové pacienty s omezenou mobilitou. Nemocnice připravila pobytovou formu programu rehabilitace za hospitalizace. Doposud fungoval speciální rehabilitační program pro post covid pacienty pouze v podobě ambulantní péče.

Mnoho pacientů, kteří prodělali onemocnění covid-19, i po úspěšném vyléčení trápí nepříjemné a přetrvávající obtíže. Dušnost, únava, pokles fyzické i psychické kondice, bolesti kloubů a svalů jsou nejčastější z nich. Postcovidový rehabilitační program je zaměřen na zmírnění dechových obtíží, posílení oslabeného svalstva, zvýšení dechové kapacity a celkové kondice.

Do programu, který je hrazen ze zdravotního pojištění, jsou pacienti zařazováni na základě doporučení praktického lékaře, ošetřujícího lékaře při propuštění z hospitalizace nebo ambulantního specialisty.

Autor / zdroj: Mgr. Radka Miloševská

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.