KULTURA / Festivaly

26. ročník Majálesu Ostrava se pro rok 2021 ruší
Poslední Majáles Ostrava v roce 2019. 
Autor / zdroj foto: Čestmír Jíra

Ostrava

Studentská organizace Younie, která je pořadatelem ostravského Majálesu, se rozhodla pro zrušení přesunutého květnového 26. ročníku, a to z důvodů vládních opatření a stále trvajícího rizika onemocnění Covid-19.

“S přihlédnutím k nynější situaci v naší zemi, která je od začátku pandemie v nejhorším stádiu, je více než jasné, že jarním festivalům máme odzvoněno. Na rozhodnutí o zrušení již přesunutého ročníku z roku 2020 jsme čekali do posledních minut, ale vývoj korona situace nám v posledním měsíci dal více než najevo, že se jen tak nevzdává.”

26. ročník Majálesu Ostrava je tedy kompletně zrušen, a to včetně jeho hudebního programu. Pokud to situace umožní, budou pořadatelé s festivalem pokračovat na jaře 2022. Jeho přípravy ovšem začnou kompletně od nuly a naprosto se odprostí od zrušeného koronavirového ročníku. Proto nyní pořadatelé začnou vracet peníze za zakoupené vstupné.

V rámci elektronických vstupenek budou peníze automaticky vráceny na váš bankovní účet, ze kterého byly zakoupeny, a to nejpozději do 30. dubna. U papírových vstupenek, zakoupených osobně na prodejních místech, pak bude vrácení probíhat na základě požadavku zaslaného na e-mailovou adresu. Více informací se můžete dozvědět na stránkách Majálesu Ostrava.

 “Mrzí nás, že již druhým rokem se náš studentský festival neuskuteční, ovšem zdraví nás všech je pro nás na prvním místě. Doufáme, že tato nečekaně dlouhodobá situace brzy skončí a my se s vámi konečně setkáme na prvním ostravském festivalu roku 2022,”  řekla Bc. Štěpánka Pavlíková, viceprezident pro propagaci a PR studentské organizace Younie.

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.