KULTURA / Festivaly

Opavský majáles 2021: unikátní první autokoncert v Opavě!
Na koncertě vystoupí také vystoupí také kapela Poetika. 
Autor / zdroj foto: archiv kapely

Opava

Majáles – tradiční studentská oslava příchodu máje a krás studentského života – má u nás kořeny už od dob rozmachu univerzit v 15. století. I když loni byli studenti Slezské univerzity o tuto radostnou událost vinou epidemie koronaviru a přísných hygienických opatření ochuzeni, letos o ni nepřijdou. Jubilejní 25. ročník Opavského majálesu bude mít unikátní formu prvního autokoncertu v Opavě a přinese jeho návštěvníkům radost, zábavu a kvalitní hudbu. Uskuteční se 29. května 2021 od 17.00 hodin v Městských sadech v Opavě u víceúčelové haly.

První autokoncert v Opavě v podobě Opavského majálesu slavnostně zahájí primátor města Opavy Ing. Tomáš Navrátil spolu s rektorem Slezské univerzity doc. Ing. Pavlem Tulejou, Ph.D. V rámci pestrého programu, kterým bude provázet známý opavský stand up komik Jakub Plaskura, vystoupí skupiny Poetika, Th!s s Vojtou Kotkem či Munroe. Návštěvníci akce se také mohou těšit na studentskou módní přehlídku limitované kolekce oblečení speciálně vytvořené k 30. výročí Slezské univerzity, zároveň nebude chybět očekávaný křest sborníku Artemisia, který tvoří sbírka tvorby mladých studentů.

„Majáles bude letos opravdu jiný, do poslední chvíle jsme doufali, že vymyslíme vhodnou variantu, která by se dala zrealizovat i za přísných hygienických podmínek. A nakonec to vyšlo! Autokoncert je první událostí svého charakteru na území Opavy a my jsme na to náležitě hrdí,“ uvedla Mgr. Lucie Zelinková, prezidentka Studentské unie Slezské univerzity. Podle ní byl autokoncert spontánní nápad. „Doufám, že se lidem tento zážitek bude líbit, protože nám se už jen ten nápad líbí neskutečně. Bude to sice úplně něco jiného, než jsme zvyklí, ale bude to stát za to!“ dodala Lucie Zelinková.

Návštěvníci autokoncertu nebudou ochuzeni ani o vyhlášení tradiční volby krále a královny Opavského majálesu. Hlasování probíhá na oficiálních facebookových stránkách události. Naopak divadelní den se z důvodu koronavirových opatření letos neuskuteční. 

Samozřejmostí bude občerstvení, jako jsou hranolky, burgery, panini apod. (objednání bude fungovat na principu SMS objednávky) s dodáním jídla přímo do auta. Exkluzivně v nabídce bude i čepované pivo a limitovaná nabídka majálesového speciálu Slezáček, který bude uvařen v pivovaru Nová sladovna, a to jen pro příležitost konání této slavnosti.

Předprodej vstupenek startuje 10. května od 10.00 hodin na webu smsticket.cz. Vstupné ve výši 200 Kč zahrnuje platbu za jedno auto, kdy nehraje roli, jestli v něm budou sedět tři, čtyři nebo maximálně pět lidí. „Bohužel jsme museli zavést minimální vstupné, ale věřím, že ani pro návštěvníky nebude částka tak závratná, aby majáles nenavštívili. Na naše věrné fanoušky už se moc těšíme," doplnila prezidentka Studentské unie Slezské univerzity Lucie Zelinková.

Návštěvníci autokoncertu se budou muset při vjezdu do areálu prokázat negativním antigenním, či PCR testem, který nesmí být starší více než 48 hodin. Zároveň bude akceptován certifikát o kompletní dávce očkování proti Covid-19 nebo doklad o skutečnosti, že v předešlých 90 dnech návštěvník již zmíněné onemocnění prodělal.

Veškeré další podrobnosti a aktuální informace budou uvedeny na FB události Open Air festivalu, na oficiálním profilu Opavského majálesu a také na webu majalesopava.cz.

Autor / zdroj: Karin Martínková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.