KULTURA / Přednášky

Jak pomáhá Zoo Ostrava chránit ptačí druhy v přírodě
Puštík bělavý. 
Autor / zdroj foto: Pavel Vlček

Ostrava

Zveme všechny zájemce do Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava na přednášku z cyklu Zajímavosti ze světa zoologie. Ta březnová Vám představí několik mezinárodních projektů na ochranu ptačích druhů, které ostravská zoologická zahrada podporuje, a seznámí Vás s konkrétními formami pomoci.

Zoo Ostrava se dlouhodobě věnuje ochraně ptačích druhů ve volné přírodě doma v České republice i po světě. Chovatelsky nejvíce motivující je vlastní chov ohrožených druhů, u nichž je možné vypouštět přirozeně odchované jedince zpět do volné přírody, a pomoci tak obnově nebo posílení divokých populací. Zoo Ostrava je proto zapojena do několika lokálních i mezinárodních ptačích repatriačních programů. Program přednášky proto nemůže opomenout projekty pro evropské druhy supů, ibisy skalní nebo puštíky bělavé. Další formou pomoci je finanční podpora vybraných ochranářských projektů prostřednictvím programu Tři koruny ze vstupu, v rámci něhož jsou do ochrany přírody zapojeni i všichni návštěvníci zoo. Zooložka Adéla Obračajová, která přednášku povede, představí nový program, do něhož se tímto způsobem Zoo Ostrava zapojila – program na ochranu jihoamerického pěvce kardinálovce zeleného. Podstatnou roli hraje i pomoc materiální, např. zakoupení satelitní vysílačky nebo pomoc s výstavbou vypouštěcí voliéry pro orly skalní, ale také samotná propagace, osvěta a vzdělávání.


Název přednášky: Jak pomáhá Zoo Ostrava chránit ptačí druhy v přírodě
Přednášející: Adéla Obračajová, Zoo Ostrava
Termín: středa 2. března 16:00 hod.
Místo konání: přednáškový sál ve správní budově zoo.

Pro vstup na přednášku je třeba dodržet aktuální nařízení. Vstup na akci, jejíž realizaci podpořil Moravskoslezský kraj, je zdarma.

Autor / zdroj: Šárka Nováková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.