Zpravodajství

Supernabíječky v centru umožní spojení s Hlučínskem elektrobusy
Ostrava
Flotila 15 elektrobusů pro tři nabíjecí ramena průběžného nabíjení na ulici Valchařská. Dopravní podnik Ostrava (DPO) nově disponuje největší sítí elektrobusů v Česku. 26 elektrobusů s průběžným nabíjením, které má již DPO ve své flotile, se dosud nabíjelo na Hranečníku a ve Svinově. Od teď i v centru Ostravy.
Ostrava bude i o Velikonocích bezpečnější
Ostrava
I díky preventivnímu projektu statutárního města Ostravy s názvem Bezpečnější Ostrava bude v Ostravě během nadcházejícího velikonočního období realizována řada preventivních opatření, která budou zaměřena na zajištění bezpečnosti občanů i návštěvníků města.
V Opavě se chystá plošná deratizace
Opava
Jarní plošná deratizace a hubení hlodavců se bude konat v Opavě ve třech etapách, a to ve dnech 17. a 18. 4., 24. a 25. 4. a 9. 5. Aby byl její průběh účinný, prosí pracovníci odboru životního prostředí o pomoc občany, kteří mohou upozornit na místa s větším výskytem hlodavců.
Opakovaná mimořádná deratizace v Třinci
Třinec
V pátek 31. března proběhne opakované položení deratizačních návnad do podzemních odpadových kontejnerů na území Třince. Vedení města a svozová společnost SMOLO rychle zareagovali na stížnosti občanů na hlodavce, kteří se v nádobách usadili. . Koncem ledna již proběhla jedna mimořádná deratizace.
Orlovští policisté objasnili vloupání do rozestavěných rodinných domů
Orlová
Vytrhané kabely, vytržené světlo a kamera, zničené posuvné dveře v hodnotě 130 000 korun, to vše „zůstalo“ po pachateli krádeží v rozestavěných domech v Orlové.
Připravuje se jubilejní 10. ročník Vrbenského vrchu
Bruntálsko
Automotoklub Vrbno v AČR chystá letošní jubilejní desátý ročník Vrbenského vrchu, mezinárodního závodu automobilů do vrchu. Velkolepá akce se uskuteční od pátku 14. do neděle 16. července 2023.
Baseballisté Frýdku-Místku chtějí opět postoupit do Nadstavby o Extraligu
Frýdek-Místek
Již 1. dubna začne pro baseballisty Klasiku Frýdek-Místek nová sezona, kterou otevřou dvěma zápasy na hřišti Pelikans Bučovice. V minulém roce Klasik nedokázal postoupit do baráže o Extraligu, což by letos chtěl změnit.
Prezident Petr Pavel besedoval se studenty v tělocvičně místeckého gymnázia
Frýdek-Místek
Výjimečný závěr vyučování zažili studenti ze dvou frýdecko-místeckých gymnázií. V tělocvičně Gymnázia Petra Bezruče v Místku přivítali českého prezidenta Petra Pavla. Do školy zamířil v doprovodu své manželky Evy Pavlové a hejtmana Ivo Vondráka v rámci své cesty po Moravskoslezském kraji.
Město Havířov ocenilo vynikající pedagogy a žáky za rok 2022
Havířov
V pondělí proběhlo každoroční oceňování vynikajících pedagogů a žáků za rok 2022. Slavnostní večer proběhl v příjemné atmosféře v havířovském Kině Centrum za účasti vedení města. Oceněným učitelům i úspěšným žákům zpíval populární hity Karla Gotta Bohuš Matuš a za město Havířov srdečně gratulovali náměstci i primátor Havířova Josef Bělica.
Fantom vloupání do aut byl zadržen bezprostředně po činu
Ostrava
K rychlému dopadení recidivisty dopomohla duchapřítomná žena, která pachatele přímo při činu vyfotila na mobilní telefon.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Dnes se stalo