Zpravodajství

Tři zranění při nehodě v Opavě
Opava
Týmy záchranářů zasahovaly v pátek odpoledne u vážné dopravní nehody v Opavě. V sedmnáct hodin převzali operátoři tísňové volání z místní části Jaktař. Oznámen byl střet motocyklu s osobním vozidlem. Na místo události byly vyslány dvé pozemní posádky a vrtulník LZS Ostrava.
V Ostravě pokračuje projekt Fajne školní bistro
Ostrava
Projekt Fajne školní bistro pokračuje po koronavirem vynucené pauze připravenými workshopy i mentoringy šéfkuchaře Davida Valíčka
Záchranáři na Frýdecko-Místecku resuscitovali muže po pádu ze srázu
Frýdecko-Místecko
Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly ve středu odpoledne u kriticky zraněného na Frýdecko-Místecku.
Prvňáčci i ostatní školáci se dočkají obnovení kroužků a volnočasových aktivit
Bohumín
Šestnáct set dětí se dnes v Bohumíně vrátilo po letních prázdninách do školních lavic. Pro sto osmdesát z nich šlo o premiéru. Prvňáčky do školy doprovodili rodiče a uvítali je ředitelé škol i zástupci města. Po výpadcích výuky i zájmových aktivit, které v minulém školním roce způsobila epidemie koronaviru, školy obnovují i pravidelné kroužky a vzdělávací projekty.
Bílovecká nemocnice chystá další očkovací den pro neregistrované zájemce
Bílovec
Předposlední srpnový den Bílovecká nemocnice nabídla neregistrovaným zájemcům očkování. Dorazilo jich několik desítek, převážně žen a byly jim dle výběru aplikovány vakcíny Pfizer či jednodávková Janssen. Další takovou možnost nastane v pondělí 6. září.
Požár seníku ve Lhotce způsobil škodu za dva miliony korun, bojovalo s ním osm jednotek hasičů
LHOTKA
Osm hasičských jednotek s deseti cisternami se v sobotu 28. srpna 2021 zapojilo do likvidace požáru seníku ve Lhotce na Frýdecko-Místecku.
Kradli společně, verze výpovědí však byly odlišné
Ostrava
Na dvojici lapků vyjížděli ostravští strážníci ve středu krátce po osmé hodině ranní na jednu ze zastávek v Moravské Ostravě.
Meningokok útočí náhle a zákeřně. Nejohroženější děti do dvou let mají nárok na očkování zdarma
Očkování dětí proti meningokokové infekci plně hradí zdravotní pojišťovna, a to od narození až do dvou let věku. Onemocnění, které si i lékaři mnohdy zpočátku pletou s běžnou chřipkou, může vést až k selhání orgánů a trvalým následkům. Nejúčinnější ochranou před touto zákeřnou nemocí je právě očkování.
Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR nabídnou tradiční show v netradiční době
Moravskoslezský kraj
Výroční Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR se uskuteční 18. – 19. září 2021 na Letišti Leoše Janáčka Ostrava a jako jedna z mála letošních akcí tohoto typu v Evropě budou po roce opět přístupné veřejnosti.
Klíště vás může vyřadit z dárcovství krve i na více než rok
Možnost darování krve mohou ovlivnit nejrůznější okolnosti, kdy jednou z nich je dočasné vyřazení dárce po kousnutí infekčním klíštětem.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Dnes se stalo

VESMÍR

17. září 2008

transneptunické těleso Haumea získalo status trpasličí planety.

HISTORIE

17. září 1787

byla ve Filadelfii podepsána Ústava Spojených států amerických.

HISTORIE

17. září 1378

jmenoval papež Urban VI. arcibiskupa Jana Očka z Vlašimi prvním českým kardinálem.