Zpravodajství

Opava koupí bývalý obchodní dům Breda
Opava
Město Opava se stane novým majitelem památkově chráněné budovy bývalého obchodního domu Breda. Kupní smlouvu schválili zastupitelé. Opava za léta opuštěnou architektonicky velmi cennou budovu zaplatí správci konkurzní podstaty Josefu Cupkovi 39,5 milionu korun.
Šest desítek středoškoláků dostalo ocenění za své úspěchy
Moravskoslezský kraj
Celkem 21 jednotlivců a 9 týmů středoškoláků z Moravskoslezského kraje dostalo ocenění za své úspěchy nebo mimořádné aktivity. Mezi oceněnými byli šampioni ze sportovních i vědomostních olympiád, ale také studentky, které významně vypomohly v nemocnicích na covidových odděleních.
Očkovací centrum SZZ Krnov v nových prostorách
Krnov
Krnovská nemocnice přesunula očkovací centrum do nových prostor, které se nachází v budově bývalé lékárny. Zájemce o očkování tam obslouží od 1. prosince.
Sbírka Srdce dětem letos přinesla rekordních 43 000 000 Kč
Letošní sbírka Srdce dětem předčila veškerá očekávání a rodinám s nemocnými dětmi vynesla neuvěřitelných 43 milionů korun, což je o čtyři miliony více než v loňském roce.
Policisté z celého okresu Bruntál přišli na pomoc
Bruntál
Netradiční pohled se naskytl před pár dny některým občanům Bruntálu, neboť v jeden moment se v Nemocnici AGEL Podhorská objevili ve velkém počtu uniformovaní policisté. Obava však nebyla na místě.
Nový Jičín od prosince navýšil počty spojů i zastávek MHD
Nový Jičín
Od prosince dochází k výrazným změnám jízdních řádů novojičínské městské hromadné dopravy. Navýší se počet spojů MHD i příměstské dopravy, přibudou i zastávky.
Ostravská ADRA spustila kampaň na podporu zdravotníků v nemocnicích PEČEME S VÁMI!
ADRA vyzývá občany Ostravy, ať upečou vánoční cukroví, sladký či slaný koláč, dort, roládu, tyčinky nebo cokoliv jiného, co dodá těžce zkoušeným zdravotníkům energii do dalších dnů.
Na monitory dechu čeká 100 předčasně narozených miminek
Zdravý novorozenec vdechne a vydechne asi 40krát za minutu. Mohou však nastat situace, kdy je zapotřebí dech miminka hlídat. Riziko náhlé zástavy dechu se týká hlavně předčasně narozených dětí.
Nová ostravská tramvaj Škoda 39T svezla první cestující
Ostrava
Čeká ji 20 tisíc kilometrů s cestujícími na palubě. Nová ostravská tramvaj 39T dnes zahájila zkušební provoz. První spoj vyrazil na trať 29. listopadu 2021 v 10:16 h z martinovské smyčky. Lidé teď budou novou tramvaj, vyrobenou na míru pro Ostravu skupinou Škoda Transportation vídat na lince č. 4.
Zdravotní klaun slaví 20 let smíchu!
Třinec
Do terénu dnes vyjelo 7 týmů zdravotních klaunů s cílem navštívit všechny nemocnice ve svém regionu. Jeden z nich dorazil i na Dětské oddělení Nemocnice Třinec.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Dnes se stalo

VESMÍR

7. prosince 1995

vstoupila sonda Galileo šest let po svém vypuštění ze Země do atmosféry Jupiteru.

HISTORIE

7. prosince 1941

zaútočili Japonci na Pearl Harbor a Spojené státy vstoupily do 2. světové války.

HISTORIE

7. prosince 1741

se Karel Albrecht Bavorský prohlásil českým králem a jeho vládu uznala většina české šlechty.