Zpravodajství

Stateční zdravotníci krnovské nemocnice zadrželi ozbrojeného zloděje
KRNOV
„Pusť mě, nebo tě píchnu“, ani tato slova nepomohla zloději, který se rozhodl krást v krnovské nemocnici. Agresivního, ozbrojeného a 26 krát soudně trestaného muže (65 let), který má zřejmě na svědomí i krádeže v dalších nemocnicích v Česku, pohotově zadrželi tři zdravotníci s pomocí jedné uklízečky.
Požár autobusu na ostravském terminálu Hranečník
Ostrava
Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek odpoledne u požáru motoru naftového autobusu Irisbus, který stál prázdný na okraji dopravního terminálu v Ostravě-Hranečníku mimo zastávky. Při hašení se nadýchal kouře řidič, pomáhající kolegovi s hašením. Díky rychlému zásahu hasičů se oheň nerozšířil na další části vozidla, uchránili tak před poškozením celou část pro cestující.
Automatická laboratorní linka odhalí protilátky v krvi proti viru SARS-CoV-2
Ostrava
Ústav laboratorní medicíny Fakultní nemocnice Ostrava nyní začal plně automatickou laboratorní linku využívat i pro vyšetření na přítomnost protilátek proti onemocnění covid-19. Pomocí nově zavedené metody tak mohou zájemci informaci o množství protilátek v těle získat už ve stejném dni, kdy jim je odebrána krev.
Slezská nemocnice v Opavě otevřela nové očkovací centrum v Kravařích
Opava / Kravaře
Slezská nemocnice v Opavě otevřela druhé očkovací místo. Po úspěšném jednání zástupců Slezské nemocnice, města Kravaře a MS kraje tak došlo ke zvýšení očkovací kapacity na Opavsku.  
V Nemocnici AGEL Podhorská funguje doléčovací jednotka pro postcovidové pacienty
Bruntál / Rýmařov
Nemocnice AGEL Podhorská zřídila novou doléčovací jednotku pro pacienty, kteří byli pozitivně testovaní na covid. Pacienty, kteří byli hospitalizovaní na COVID jednotce na pracovišti v Bruntále a jejichž stav je natolik stabilizovaný, že nepotřebují akutní zdravotnickou péči a podporu dýchání, nově přijímají na doléčovací jednotce v rámci oddělení ošetřovatelské péče na pracovišti v Rýmařově.
Rekonstrukce objektu pro matky s dětmi
Ostrava
Prostředky z Evropské unie umožní Charitě Ostrava zrekonstruovat azylový dům a rozvinout tak službu sociální prevence pro matky s dětmi v nepříznivé životní situaci.
Výluka trati 313 Milotice nad Opavou - Vrbno pod Pradědem
Bruntálsko
V období od 26. 4. 2021 do 26. 5. 2021 proběhne na trati 313 v úseku Milotice nad Opavou – Vrbno pod Pradědem nepřetržitá výluka drážní dopravy. Vlaky budou nahrazeny autobusy, současně bude omezena přeprava cestujících na vozíku, jízdních kol a kočárků.
Lidé více konzumují, ale také třídí. V Třinci přibývá nádob na odpad a jsou větší
Třinec
Roste množství odpadů z domácností. Zvýšenou spotřebu a konsumní způsob života ještě doplnila covidová opatření a čas, který lidé tráví doma. Odpadářské firmy jsou nyní přetížené. Přestože samy bojují s nařízenými karanténami a zvýšenou nemocností, více sváží, častěji uklízejí nepořádek kolem nádob a likvidují černé skládky.
S jarem přichází ve Frýdku-Místku výsadba stromů
Frýdek-Místek
Veřejná zeleň ve Frýdku-Místku bude v příštích dnech bohatší o padesát nových stromů a tisíc pět set keřů. V parcích i na sídlištích a dalších frekventovaných místech je vysadí zaměstnanci městských technických služeb.
Nový Jičín staví na sídlišti nové parkoviště pro 70 aut
Nový Jičín
Od července přibude na novojičínském sídlišti Dlouhá 71 nových parkovacích míst. Jejich budování začne už za několik dní.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Dnes se stalo

OBJEVY

17. dubna 1524

mořeplavec Giovanni da Verrazzano s lodí La Douhpine veplul do zátoky dnešního New Yorku.

SPORT

17. dubna 1966

se poprvé konal Pochod Praha–Prčice, nejznámější organizovaný turistický a dálkový pochod v České republice.