Zpravodajství

Tropické teploty přinesly v Moravskoslezském kraji vlnu kolapsů
Moravskoslezský kraj
Řada tropických dní v první polovině července, kdy letní teploty opakovaně přesahovaly 30°C, vedla k nárůstu zásahů u pacientů s interními obtížemi, k nimž musejí vyjíždět záchranáři v Moravskoslezském kraji.
Lékaři Oční kliniky FN Ostrava řeší výrazný nárůst úrazů
Ostrava
V pracovních dnech vyhledá pohotovost Oční kliniky FN Ostrava a LF OU okolo 10 lidí. O víkendech je jejich počet až čtyřnásobný. A většina pacientů přichází kvůli úrazu.
Frýdek-Místek opravuje sportoviště na Slezské
Frýdek-Místek
Sportoviště v ulici Jana Čapka na frýdeckém sídlišti Slezská bylo hodně využívané. Bohužel povrch byl značně opotřebovaný a komplikoval využití sportoviště.
Moravskoslezský kraj nabídl zaměstnancům Liberty 600 bezúročných půjček. Jejich nabídka skončí příští týden
Moravskoslezský kraj
Zaměstnanci Liberty Ostrava, kteří ještě mají zájem o bezúročnou půjčku od Moravskoslezského kraje, by o ni měli požádat co nejdříve. Počet žadatelů o finanční výpomoc klesá na minimum, proto bude nabídka kraje příští týden ukončena.
Při nočním požáru bytu ve Frýdku hasiči zachránili jednu osobu, 11 dalších dům opustilo samostatně
Frýdek-Místek
Pět jednotek hasičů zasahovalo v noci z neděle 7. července 2024 na pondělí u požáru v 2. nadzemním podlaží bytového domu ve Frýdku-Místku.
Praktičtí lékaři mohou nově předepisovat další tisícovku léků
Některé léky na cukrovku, poruchy srážlivosti krve, kožní, oční či urologické problémy – praktičtí lékaři je mohou od 1. července nově předepisovat svým pacientům bez omezení. Nemusí je tak už posílat k ambulantním specialistům, a to díky vládní vyhlášce, která zmírňuje dosavadní preskripční omezení.
eDoklady již přijímají i úřady práce, finanční úřady, kraje, obce a další místa
Lidé se digitální občankou od července prokáží na úřadech práce, finančních úřadech, v krajích, obcích s rozšířenou působností, u soudu i zbytku policie. Úřady navíc dostaly novou funkcionalitu, díky které se údaje snadno přepíší do interních systémů. Mobilní aplikaci, která funguje jako alternativa fyzického občanského průkazu, si od začátku roku stáhlo téměř půl milionu lidí.
Pět výher je super, ale největší radost mám z kvalifikace, přiznává rekordman Jan Faltejsek
Když nepadal, vítězil. A zlobil tím své soupeře, i když vlastně jen trochu. Velkou jízdu svému kolegovi Janu Faltejskovi přáli. Ten v rámci červnového mítinku na Pardubickém závodišti zaznamenal výjimečných pět vítězství. Jednou vyhrál pro černošedé barvy stáje BoKaBau a čtyřikrát se radoval na koních Jiřího Charváta, v jehož barvách má pozici stájové jedničky. Tři ze čtyř „modrožlutých“ vítězů připravil Pavel Tůma, šampiona kvalifikace Korfu a také klisnu Sardinii trénuje Faltejskova manželka Alžběta.
Den zdraví v Bruntále se těšil velkému zájmu veřejnosti. Stanoviště Nemocnice AGEL Podhorská přilákala 200 návštěvníků
Bruntál
Druhý ročník Dne zdraví v Městském parku v Bruntále byl pro stanoviště Nemocnice AGEL Podhorská opět úspěšným. Orientační měření hladiny glukózy a cholesterolu v krvi, měření krevního tlaku, BMI a další poradenské služby přilákaly téměř dvě stovky návštěvníků.
Z Vltavské kaskády se preventivně upouští více vody. V Praze hladina překročí první povodňový stupeň
V pondělí ráno se kvůli vývoji počasí znovu sešel Povodňový orgán hlavního města Prahy. Počasí se vyvíjí nevyzpytatelně a do Vltavské kaskády, zejména do Orlíka, přitéká velké množství vody, proto je nutné preventivně zvýšit odtok z přehrad. Tím dojde ke zvýšení hladiny Vltavy v Praze, která překročí první stupeň povodňové aktivity, a bude nutné preventivně uzavřít vrata na Čertovce, část náplavek i cyklostezku na Zbraslavi.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Dnes se stalo

Zajímavosti

19. července 1770

bylo v Brně zavedeno číslovaní domů. Domovní znamení tak přestala být orientační pomůckou a zůstala jen ozdobou fasád.

Doprava

19. července 1900

bylo na počest Světové výstavy, kterou Paříž právě v této době pořádala, otevřeno 8 stanic první linky pařížského metra.

Sport

19. července 1903

zvítězil v prvním ročníku závodu Tour de France italský cyklista Maurice Garin.