Zpravodajství

Parkování ve Frýdku-Místku má od října nová pravidla
Frýdek-Místek
V ulicích Frýdku-Místku stojí parkovací automaty, které budou nově nastaveny dle pravidel nového nařízení města. Součástí nového systému parkování se v průběhu října stane i několik nových chytrých parkovacích automatů, které budou částečně instalovány v ulici 8. pěšího pluku a na Zámeckém náměstí. Změny vejdou v platnost od 1. října.
Obyvatelé Vrbna mají mimořádnou příležitost snadno se zbavit nebezpečných odpadů
Vrbno pod Pradědem
Město Vrbno pod Pradědem informuje, že v sobotu 12. listopadu v době od 9 do 12 hodin bude v místní části Mnichov, před recyklačním dvorem Technických služeb Vrbno, přistaven kontejner na sběr nebezpečného odpadu. V případě většího zájmu ze strany občanů může být doba sběru prodloužena.
Nošovické rybníčky slaví 20 let. Celkem už vyčistily 451 velkých bazénů vody
Nošovice
Pivovar Radegast čistí přírodním způsobem dešťovou vodu odcházející z pivovaru již 20 let. Za tu dobu se podařilo vyčistit celkem 902 000 m3 vody. Tento unikátní systém navíc zvýšil rozmanitost biotopů v nivě řeky Morávky a pomohl k návratu původní fauny a flóry do této oblasti.
Zrušení návštěv v Bílovecké nemocnici
Bílovec
Bílovecká nemocnice ruší od čtvrtku 29. září 2022 až do odvolání návštěvy na všech odděleních. Výjimky jsou možné po dohodě s ošetřujícím lékařem.
Ostrava radí jak správně topit
Ostrava
Špatný provoz, zanedbaná údržba kotlů či spalování nekvalitních paliv však mohou mít významný vliv nejen na efektivitu vytápění, ale i na kvalitu ovzduší.
Moravskoslezští hasiči zachraňovali exotickou sovu
Ostrava
V sobotu odpoledne byli ostravští hasiči povoláni k záchraně malé exotické sovy. Ta uletěla majitelce na vysoký strom v Bělském lese. Tady ji hasiči za pomoci žebříku a odvážného hasiče snesli do bezpečí.
Vojtova metoda je lidem z podhůří Jeseníků dostupná v rýmařovské nemocnici. Pomáhá nejen dětem, ale i dospělým
Rýmařov
Na efektivní rehabilitační metodu zakladatele profesora Václava Vojty je možné docházet do Nemocnice v Rýmařově. Dětští i dospělí pacienti tak nemusí dojíždět na specializované pracoviště do vzdálenějších měst, což ocení řada obyvatel podhorského regionu.
Lesopark Na Panském v Bohumíně je Komunálním projektem roku 2022
Bohumín
Lesopark Na Panském, který město loni vybudovalo za dálničním přivaděčem směrem na Novou Ves, získal celostátní titul Komunální projekt roku 2022. Ocenění převzal v úterý 13. září odpoledne v pražském Obecním domě starosta Bohumína Petr Vícha.
Usměvavá srdíčka opět zaplaví ulice českých a moravských měst. Začínají podzimní Srdíčkové dny
Již v pondělí 19. září vyjdou do ulic studenti středních škol a odborných učilišť, aby po celý týden kolemjdoucím nabízeli sbírkové předměty na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi. Obecně prospěšná organizace Život dětem totiž startuje 22. ročník tradičních Srdíčkových dnů na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi.
Maltézská pomoc pomáhá potřebným v Česku již 20 let
Nezisková organizace zřízená Českým velkopřevorstvím Suverénního řádu maltézských rytířů za 20 let své existence rozšířila působnost do 13 center po celé ČR a patří dnes mezi největší poskytovatele osobní asistence pro seniory v Česku.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Dnes se stalo

DOPRAVA

1. října 1964

byl v Japonsku zahájen provoz vysokorychlostních vlaků – šinkansen. Trať spojila dvě největších japonská velkoměsta - Tokio a Ósaku. Maximální rychlost na trati byla 210 km/h. Tato trať byla okamžitým úspěchem, již tři roky po zahájení provozu bylo přepraveno 100 milionů cestujících.

ŠKOLSTVÍ

1. října 1863

byla v Praze otevřena první městská vyšší dívčí škola.

DOPRAVA

1. října 1973

byl ukončen provoz na poslední úzkorozchodné trati na Ostravsku.