Zpravodajství

Do Bohumína se vrací největší běžecká akce pro veřejnost
Bohumín
Největší běžecká akce pro veřejnost se po dvou kovidových letech vrací do Bohumína. Náměstí T. G. Masaryka se v neděli 8. května změní v provizorní atletický ovál.
V Česku budou padat rozsudky za ignorování proticovidových opatření i dezinformace
Tuzemská justice řeší spory o to, jestli, kdy a do jaké míry byli lidé na pracovištích povinní dodržet preventivní opatření proti šíření koronaviru. Rozsudky zřejmě budou přibývat.
Pudlovští obyvatelé se konečně dočkají protipovodňových hrází
BOHUMÍN
Povodí Odry avizovalo, že protipovodňový val v městské části Pudlov se začne stavět ještě letos na podzim. Aktuálně připravuje výběrové řízení, z nějž by měla vzejít vítězná firma, která hráz postaví.
Velikonoce přináší zvýšená rizika na silnicích spojená s alkoholem a rychlostí
Velikonoční svátky s sebou tradičně přináší bohužel i zvýšenou nehodovost. Na silnicích lze očekávat zvýšený pohyb řidičů pod vlivem alkoholu i svátečních řidičů. Častým problémem každoročně bývají také nehody způsobené nepřiměřenou rychlostí.
Vláda schválila změny v zákoně o podmínkách provozu vozidel: ulehčí život například při registraci
Vláda na svém jednání schválila novelu zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. Přináší řadu změn ulehčujících život občanům.
Rekonstrukce parkoviště P + R nabídne na Hranečníku dalších 86 parkovacích míst
Ostrava
Úpravou a rozšířením projde P+R parkoviště v rámci terminálu Hranečník. Základem je navýšení kapacity, tedy možnosti odstavení vozidla mimo centrální části města, což ve svém důsledku znamená také snížení emisí a zlepšení životního prostředí v centru města.
Chrapot není normální. Přijďte si do FN Ostrava nechat zkontrolovat hlasivky!
Ostrava
Tým zdravotníků Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Fakultní nemocnice Ostrava podpoří tradiční Světový den hlasu preventivní akcí.
12h závod mopedů? Ne, letos to budou závody!
Ani letos nenechají pořadatelé 12hodinového vytrvalostního závodu Babett a jiných mopedů závodníky na holičkách. Letos se však nebude konat „pouze“ hodonínská 12hodinovka, ale pojede se celý seriál závodů.
Hasiči vyprošťovali na Opavsku dva sypače
Opavsko
K nehodám dvou sypačů s radlicemi, které sjely na Opavsku do příkopu, vyjelo během neděle 3.4.2022 několik hasičských jednotek – konktrétně dvě dopoledne do Štáblovic a tři odpoledne do Melče.
Ve Frýdku-Místku začala stavba první parkovací věže v kraji. Car Tower dle typu ušetří místo až pro šestnáct aut
Frýdek-Místek
Pomoc se stále rostoucím počtem automobilů a s řešením parkování ve firmách, úřadech, ve městech i na sídlištích představuje vertikální parkovací systém Car Tower. Instalace první věže v Moravskoslezském kraji probíhá v areálu společnosti Autodružstvo Frýdek-Místek. Do provozu bude uvedena 21. dubna 2022.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Dnes se stalo

VESMÍR

17. května 1999

byl spuštěn projekt SETI@home, který využívá počítačů propojených v internetu. Jedním z cílů projektu je hledání mimozemských civilizací.

SPORT

17. května 1991

vystoupil horolezec Leopold Sulovský jako první Čech na Mount Everest.