Zpravodajství / ARCHÍV

Podhorská nemocnice v Bruntále nově testuje samoplátce na SARS-CoV-2
Podhorská nemocnice v Bruntále začala jako první v bruntálském okrese testovat na nový typ koronaviru samoplátce, tedy lidi, které k vyšetření neodeslal lékař ani hygienik, ale mají sami zájem se nechat metodou RT-PCR otestovat.
Další americký voják připravil ženu o úspory
V poslední době se množí případy podvodného seznamování "amerických vojáků". Bohužel vše vždy končí očima pro pláč a prázdným kontem.
Nemocnice Nový Jičín postupně obnovuje plánovaný provoz ambulancí a oddělení
Nemocnice Nový Jičín postupně obnovuje provoz lůžkové i ambulantní zdravotní péče, která ale bude i nadále poskytována za přísných protiepidemických opatření s cílem zajistit bezpečnost personálu a pacientů.
V Bohumíně začalo fungovat odběrové místo pro testování koronavirem
V Moravskoslezském kraji přibylo další odběrové místo, kde se lidé mohou nechat otestovat, zda se nenakazili koronavirem. Otevřela jej ve svém areálu Bohumínská městská nemocnice.
V Bohumíně startují farmářské trhy, otevře se i městská tržnice
Do ulic Bohumína se po více než měsíční pauze vracejí trhovci. S rouškami, dezinfekcí, většími rozestupy a bez ochutnávek.
Noční požár dřevěné chaty v Ostravici
Pět jednotek hasičů zasahovalo v noci z neděle na pondělí v beskydské obci Ostravice u požáru přízemní dřevěné chaty s přístřeškem.
Opravy chodníků a komunikací jsou v plném proudu
Zaměstnanci technických služeb v těchto dnech nezahálejí a pustili se naplno do rekonstrukce ploch před domy v ulicích Anenská, Klicperova a Třanovského.
Kuchaři v Nemocnici Nový Jičín vaří v čase koronaviru i dětem zaměstnanců
Na aktuální epidemiologickou situaci spojenou s COVID-19 musely v Nemocnici Nový Jičín aktivně zareagovat také profese, které nejsou primárně spojené se zdravotnictvím.
Postupný návrat do běžného režimu ve FN Ostrava právě začíná
Dosavadní příznivý vývoj pandemie a dobře nastavená pravidla umožňují, aby se péče o pacienty FN Ostrava začala postupně vracet do běžného režimu. Rozvolňování restriktivních opatření ale není možné spustit ze dne na den.
Technické služby vyjedou na trávu s novou sekačkou
Technické služby města Nový Jičín budou letošní sečení trávy provádět novou traktorovou sekačkou. Městská organizace investovala do vybavení svého střediska veřejné zeleně více než půl milionu korun.
12 13 14 15 16 17 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

ZAJÍMAVOSTI

14. května 1940

otevřeli američtí podnikatelé bratři McDonaldové svou první restauraci McDonald's v San Bernardinu v Kalifornii.

KULTURA

14. května 1855

byla poprvé vydána kniha Babička Boženy Němcové.

VESMÍR

14. května 1973

byla vypuštěna první americká orbitální kosmická stanice Skylab, která kroužila 6 let kolem Země.

Předpověď počasí

Počasí Ostrava - Slunečno.cz