Zpravodajství / ARCHÍV

V Ostravě pokračuje projekt Fajne školní bistro
Projekt Fajne školní bistro pokračuje po koronavirem vynucené pauze připravenými workshopy i mentoringy šéfkuchaře Davida Valíčka
Záchranáři na Frýdecko-Místecku resuscitovali muže po pádu ze srázu
Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly ve středu odpoledne u kriticky zraněného na Frýdecko-Místecku.
Prvňáčci i ostatní školáci se dočkají obnovení kroužků a volnočasových aktivit
Šestnáct set dětí se dnes v Bohumíně vrátilo po letních prázdninách do školních lavic. Pro sto osmdesát z nich šlo o premiéru. Prvňáčky do školy doprovodili rodiče a uvítali je ředitelé škol i zástupci města. Po výpadcích výuky i zájmových aktivit, které v minulém školním roce způsobila epidemie koronaviru, školy obnovují i pravidelné kroužky a vzdělávací projekty.
Bílovecká nemocnice chystá další očkovací den pro neregistrované zájemce
Předposlední srpnový den Bílovecká nemocnice nabídla neregistrovaným zájemcům očkování. Dorazilo jich několik desítek, převážně žen a byly jim dle výběru aplikovány vakcíny Pfizer či jednodávková Janssen. Další takovou možnost nastane v pondělí 6. září.
Požár seníku ve Lhotce způsobil škodu za dva miliony korun, bojovalo s ním osm jednotek hasičů
Osm hasičských jednotek s deseti cisternami se v sobotu 28. srpna 2021 zapojilo do likvidace požáru seníku ve Lhotce na Frýdecko-Místecku.
Kradli společně, verze výpovědí však byly odlišné
Na dvojici lapků vyjížděli ostravští strážníci ve středu krátce po osmé hodině ranní na jednu ze zastávek v Moravské Ostravě.
Meningokok útočí náhle a zákeřně. Nejohroženější děti do dvou let mají nárok na očkování zdarma
Očkování dětí proti meningokokové infekci plně hradí zdravotní pojišťovna, a to od narození až do dvou let věku. Onemocnění, které si i lékaři mnohdy zpočátku pletou s běžnou chřipkou, může vést až k selhání orgánů a trvalým následkům. Nejúčinnější ochranou před touto zákeřnou nemocí je právě očkování.
Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR nabídnou tradiční show v netradiční době
Výroční Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR se uskuteční 18. – 19. září 2021 na Letišti Leoše Janáčka Ostrava a jako jedna z mála letošních akcí tohoto typu v Evropě budou po roce opět přístupné veřejnosti.
Klíště vás může vyřadit z dárcovství krve i na více než rok
Možnost darování krve mohou ovlivnit nejrůznější okolnosti, kdy jednou z nich je dočasné vyřazení dárce po kousnutí infekčním klíštětem.
FN Ostrava otevřela poprvé ve své historii Oddělení zubního lékařství
Fakultní nemocnice Ostrava otevřela poprvé ve své historii samostatné Oddělení zubního lékařství. Bude určeno pacientům pracovišť fakultní nemocnice, kteří budou v rámci další léčby potřebovat stomatologické ošetření.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

ZDRAVOTNICTVÍ

16. října 1846

provedl americký lékař William Morton veřejnou operaci, při níž bylo poprvé využito anestézie.

HISTORIE

16. října 1813

začala bitva národů u Lipska, v níž se Francouzi v čele s Napoleonem Bonapartem střetli se spojenými armádami Rakouska, Ruska, Pruska a Švédska.

HISTORIE

16. října 1583

se stala Praha sídelním městem Rudolfa II., který zde žil až do roku 1612.

Předpověď počasí

Počasí Ostrava - Slunečno.cz