Zpravodajství / ARCHÍV

Slezská nemocnice v Opavě otevřela nové očkovací centrum v Kravařích
Slezská nemocnice v Opavě otevřela druhé očkovací místo. Po úspěšném jednání zástupců Slezské nemocnice, města Kravaře a MS kraje tak došlo ke zvýšení očkovací kapacity na Opavsku.  
V Nemocnici AGEL Podhorská funguje doléčovací jednotka pro postcovidové pacienty
Nemocnice AGEL Podhorská zřídila novou doléčovací jednotku pro pacienty, kteří byli pozitivně testovaní na covid. Pacienty, kteří byli hospitalizovaní na COVID jednotce na pracovišti v Bruntále a jejichž stav je natolik stabilizovaný, že nepotřebují akutní zdravotnickou péči a podporu dýchání, nově přijímají na doléčovací jednotce v rámci oddělení ošetřovatelské péče na pracovišti v Rýmařově.
Rekonstrukce objektu pro matky s dětmi
Prostředky z Evropské unie umožní Charitě Ostrava zrekonstruovat azylový dům a rozvinout tak službu sociální prevence pro matky s dětmi v nepříznivé životní situaci.
Výluka trati 313 Milotice nad Opavou - Vrbno pod Pradědem
V období od 26. 4. 2021 do 26. 5. 2021 proběhne na trati 313 v úseku Milotice nad Opavou – Vrbno pod Pradědem nepřetržitá výluka drážní dopravy. Vlaky budou nahrazeny autobusy, současně bude omezena přeprava cestujících na vozíku, jízdních kol a kočárků.
Lidé více konzumují, ale také třídí. V Třinci přibývá nádob na odpad a jsou větší
Roste množství odpadů z domácností. Zvýšenou spotřebu a konsumní způsob života ještě doplnila covidová opatření a čas, který lidé tráví doma. Odpadářské firmy jsou nyní přetížené. Přestože samy bojují s nařízenými karanténami a zvýšenou nemocností, více sváží, častěji uklízejí nepořádek kolem nádob a likvidují černé skládky.
S jarem přichází ve Frýdku-Místku výsadba stromů
Veřejná zeleň ve Frýdku-Místku bude v příštích dnech bohatší o padesát nových stromů a tisíc pět set keřů. V parcích i na sídlištích a dalších frekventovaných místech je vysadí zaměstnanci městských technických služeb.
Nový Jičín staví na sídlišti nové parkoviště pro 70 aut
Od července přibude na novojičínském sídlišti Dlouhá 71 nových parkovacích míst. Jejich budování začne už za několik dní.
Dobrovolné spolky z Bohumínska mají šanci vylepšit si díky dotaci své zázemí
Přes milion korun z Programu rozvoje venkova mohou získat dobrovolné spolky z Bohumína a okolí na obnovu svého zázemí, pořízení nového vybavení či techniky.
Lidé z celé země se zapojili do výsadeb stromů na 2670 místech. Nejčastěji sázeli aleje
Přes milion stromů, které rostou na 2 670 místech, eviduje Nadace Partnerství v databázi celonárodní iniciativy Sázíme budoucnost. Do výsadbové výzvy se zapojilo přes 32 tisíc dobrovolníků.
Do objektu se vloupali zazděným oknem
Že vloupání do objektů pomocí vyhloubených děr ve zdech těchto objektů je v Ostravě stále populární, se uplynulý pátek krátce po třinácté hodině opět přesvědčila hlídka strážníků u jednoho z neobydlených domů v Ostravě-Mariánských Horách na ulici Cottonové.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

ZAJÍMAVOSTI

14. května 1940

otevřeli američtí podnikatelé bratři McDonaldové svou první restauraci McDonald's v San Bernardinu v Kalifornii.

KULTURA

14. května 1855

byla poprvé vydána kniha Babička Boženy Němcové.

VESMÍR

14. května 1973

byla vypuštěna první americká orbitální kosmická stanice Skylab, která kroužila 6 let kolem Země.

Předpověď počasí

Počasí Ostrava - Slunečno.cz