Zpravodajství / ARCHÍV

Vážně zraněný muž v Ostravě
Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pondělí 22. března večer u vážného úrazu v Ostravě. Ve čtvrt na devět převzali operátoři ZZS informaci o zraněném muži, kterého nalezla hlídka městských strážníků ležícího v kolejišti železniční trati. Na pomoc byly ihned vyslány týmy rendez-vous a RZP.
Bohumínské školy zůstanou prázdné i v době zápisů do prvních tříd, ty se uskuteční on-line
Koronavirus vylidnil od začátku března všechny základní školy v Bohumíně. Navzdory tomu připravují zápisy do prvních tříd, přestože už nyní ví, že budou bez dětí. Nevzdaly se ani tradičních aktivit v podobě přípravných kurzů, prohlídek budov a konzultací pro rodiče. Musely je však přesunout do virtuálního prostoru.
Povinné sčítání lidu, domů a bytů odstartuje za pár dní. Na co se bude formulář ptát?
Od konce března do půlky května bude v Česku opět probíhat sčítání lidu, domů a bytů. Účast je pro všechny obyvatele České republiky povinná a každý ručí za to, že o sobě uvede pravdivé informace. Součástí formuláře jsou i dvě nepovinné kolonky – národnost a náboženství. I těm by ale měli respondenti věnovat svou pozornost.
Velký obrat dokonán, Kometa porazila Vítkovice a postupuje do čtvrtfinále
Kometa se stala teprve čtvrtým celkem v historii play-off české extraligy, která dokázala otočit sérii z nepříznivých 0:2 na 3:2.
Největší dodávka elektrobusů v ČR míří do Ostravy
Dvacet čtyři kusů elektrobusů včetně dvou rychlonabíjecích stanic, doposud největší zakázka na dodání elektrobusů v České republice, je stvrzena už i oficiálními podpisy.
Poruba postupuje, pro Hanáky letošní sezona končí
Díky dobře zvládnuté první třetině si zásluhou Michala Hoťka a Adama Rašky vytvořila Poruba náskok, který i přes mírný výpadek a snížení domácích dokázala uhájit. Ve třetí části pak porubskému postupu dodal potřebné razítko svým hattrickem Lukáš Endál. RT TORAX tak slaví postup do čtvrtfinále.
Poslední slovo měla v Brně opět Kometa
Do rozhodujícího pátého zápasu dospěla série mezi Vítkovicemi a Brnem. Rozhodl o tom čtvrtý zápas, který opět za stavu 1:1 dospěl do prodloužení. Kometa v nastaveném čase ustála tlak Ostravanů a pak i se štěstím vlastního gólu hostů srovnala sérii na 2:2.
Vrbno čeká oprava mostu na Zlatohorské
Vrbno čeká letos velká oprava mostu na Zlatohorské a motoristy také dopravní uzávěra části silnice na Zlaté Hory.
Zaťovič v nastaveném čase prodloužil sérii
Kometa na domácím ledě v posledním možném okamžiku odvrátila ve třetí bitvě hrozbu vyřazení.
Baník doma rozstřílel Příbram
Vítězstvím 5:0 skončilo měření mezi Baníkem a Příbramí. Slezané v utkání jasně dominovali a dosáhli nejvyššího vítězství od 30. dubna 2006, kdy Baník porazil Plzeň 6:0.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

ZAJÍMAVOSTI

14. května 1940

otevřeli američtí podnikatelé bratři McDonaldové svou první restauraci McDonald's v San Bernardinu v Kalifornii.

KULTURA

14. května 1855

byla poprvé vydána kniha Babička Boženy Němcové.

VESMÍR

14. května 1973

byla vypuštěna první americká orbitální kosmická stanice Skylab, která kroužila 6 let kolem Země.

Předpověď počasí

Počasí Ostrava - Slunečno.cz