Zpravodajství / ARCHÍV

Opava doma poprvé na jaře vyhrála, vydřené tři body proti Pardubicím trefil Smola
Fotbalisté Slezského FC vyválčili z existenčního duelu s Pardubicemi důležité tři body, díky kterým se vrací do boje o záchranu. Jediný brankový moment se odehrál na konci prvního poločasu, kdy byl ve vápně faulován Žídek, pardubický zadák Cadu navíc putoval pod sprchy. Nařízenou penaltu proměnil Tomáš Smola a zařídil výhru Opavy.
S Varnsdorfem se Třinec rozešel bez branek
Defenzívu zlepšili, ale v ofenzívě se třinečtí fotbalisté neprosadili ani ve druhém jarním zápase, a proto v jarní premiéře na domácím hřišti museli vzít zavděk bodem.
Ve Frenštátě chtějí očkovat proti covid-19 téměř všichni praktičtí lékaři
Všichni praktičtí lékaři ve Frenštátě pod Radhoštěm, kromě jedné výjimky, jsou připraveni svým pacientům nabídnout možnost očkování proti nemoci Covid-19 ve svých ordinacích.
Pohybem pro Nomii podpoříte děti v těžkých životních situacích
Účastí v on-line běhu nebo jen procházce v rámci akce „Pohybem pro Nomii“ můžete podpořit děti i celé rodiny v těžkých životních situacích.
K německé národnosti se v Česku hlásí kolem 25 tisíc lidí. Podle odhadů jich tu ale žije mnohem víc
Podle posledního sčítání lidu, domů a bytů, které proběhlo v roce 2011, se k německé národnosti hlásí 18 658 lidí, dalších 6 158 pak uvedlo dvojí národnost, tedy českou a německou. Podle odhadů by ale v České republice mohlo žít až 60 tisíc lidí s německou národností. Zjistit jejich reálný počet by mohlo pomoci blížící se sčítání lidu, domů a bytů.
Očkovací centrum bohumínské nemocnice přidalo dny navíc a pustilo se do vakcinace kantorů
Ačkoli očkovací centrum Bohumínské městské nemocnice nefiguruje v centrálním systému samostatně pod vlastním názvem a registrovaní zájemci o vakcinaci jej musí složitěji vyhledat až pod hlavičkou okresního města Karviná, tak v posledních dnech jede na plné obrátky.
Obtížný zásah u zraněného lesního dělníka na Opavsku
Zdravotnická záchranná služba zasahovala u těžce zraněného muže na Opavsku. V půl jedenácté přijali pracovníci krajského zdravotnického operačního střediska tísňové volání z Vítkovska, od obce Klokočůvek. Nahlášen byl pád stromu na dělníka v lese.
Opava zjišťuje předběžný zájem o koupi zahrádek
Současní představitelé Opavy stojí před zapeklitou otázkou, jak dostát slibu, který dali veřejnosti jejich předchůdci. Ti totiž na konci volebního období avizovali výstavbu zahrádkářské kolonie na sv. Anně, bohužel bez studie dané lokality.
Lidé v nouzi dostanou v Opavě respirátory
Město Opava získalo od Moravskoslezského kraje dalších 18 tisíc respirátorů FFP 2. Zhruba polovina zůstane v Opavě, zbytek se bude distribuovat do 40 obcí správního obvodu Opava.
Silnice na Drakov se dočká opravy
Podnět starosty města Petra Kopínce k výspravě silnice v Mnichově ve směru na Drakov, kterou zle poničila nákladní vozidla svážející dřevní hmotu z těžby po kůrovcové kalamitě v lesích, nezapadl. Náměstek hejtmana Radek Podstawka přislíbil podporu rekonstrukci této cesty. Silničáři letos na Vrbensku opraví i další významné silnice.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

ZAJÍMAVOSTI

14. května 1940

otevřeli američtí podnikatelé bratři McDonaldové svou první restauraci McDonald's v San Bernardinu v Kalifornii.

KULTURA

14. května 1855

byla poprvé vydána kniha Babička Boženy Němcové.

VESMÍR

14. května 1973

byla vypuštěna první americká orbitální kosmická stanice Skylab, která kroužila 6 let kolem Země.

Předpověď počasí

Počasí Ostrava - Slunečno.cz