Zpravodajství / ARCHÍV

LDN Klokočov FN Ostrava pečuje i o postcovidové pacienty
Léčebna pro dlouhodobě nemocné Klokočov, která je součástí Fakultní nemocnice Ostrava, poskytuje plnou doléčovací péči i pacientům, kteří prodělali nemoc Covid-19 a zatím nejsou schopni se o sebe postarat v domácím prostředí.
Ostravští strážníci mají za sebou první den kontrol respirátorů
Od včerejšího dne začali ostravští strážníci kontrolovat dodržování povinnosti nosit respirátory, nanoroušky nebo dvě chirurgické roušky na exponovaných místech jako jsou zastávky, prostředky městské hromadné dopravy či obchody.
Masážní přístroj na nohy z rukou podvodníka vyšel seniory skutečně draho
Stále se opakují případy, kdy různí podvodníci vylákají z důvěřivých seniorů pod různými legendami vysoké finanční obnosy za bezcenné předměty, nebo úplně podvodem.
Necelá polovina lidí souhlasí se zrušením nouzového stavu, dvě pětiny obyvatel by nouzový stav zachovalo. Návrat dětí do škol je pro lidi prioritou
Společnost SANEP realizovala exkluzivní bleskový průzkum ohledně rozhodnutí Poslanecké sněmovny ČR o zrušení, resp. neprodloužení nouzového stavu.
ČEZ Distribuce ruší plánované odstávky elektřiny kvůli mrazům
Na základě předpovědi silných mrazů nebudou v období od 15. do 17. února 2021 realizovány plánované odstávky s přerušením dodávek elektřiny zákazníkům na celém distribuční území. V případě trvajících mrazů bude období zrušených odstávek prodlouženo.
Se zákazem řízení ignoroval dopravní značení
Ignorací dopravní značky „Stůj, dej přednost v jízdě“ na sebe upozornil strážníky ve Slezské Ostravě řidič osobního motorového vozidla Škoda Octavia.
Energetici podpořili seniory v Domově Magnolie hned dvakrát
Ostravský domov Magnolie, který se stará o 73 seniorů se zdravotním postižením, je dlouhodobě proslulý pozitivním přístupem k aktivnímu životu svých obyvatel.
Magistrát města Opavy přispěl na nová lůžka ve Slezské nemocnici
Ve Slezské nemocnici v Opavě proběhla v rámci zkvalitňování poskytované péče revitalizace nemocničních lůžek v hodnotě přes 2 milióny korun. Magistrát města Opavy revitalizaci finančně podpořil formou investiční, účelově určené dotace z rozpočtu statutárního města Opavy ve výši půl miliónu korun.
Tradiční masopustní průvod prošel Vrbnem
Mateřská škola Ve Svahu i tento rok potěšila místní i návštěvníky města veselým masopustním průvodem.
První dražba odtažených aut v Bohumíně vynesla městu přes deset tisíc korun
Ani desetistupňový mráz neodradil zájemce o koupi autovraků. Na historicky první dražbě odtažených aut se jich v Bohumíně sešly tři desítky.
3 4 5 6 7 8 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

ZAJÍMAVOSTI

14. května 1940

otevřeli američtí podnikatelé bratři McDonaldové svou první restauraci McDonald's v San Bernardinu v Kalifornii.

KULTURA

14. května 1855

byla poprvé vydána kniha Babička Boženy Němcové.

VESMÍR

14. května 1973

byla vypuštěna první americká orbitální kosmická stanice Skylab, která kroužila 6 let kolem Země.

Předpověď počasí

Počasí Ostrava - Slunečno.cz