Zpravodajství / ARCHÍV

Další práce na parkovišti zastavilo počasí
Motoristé netrpělivě čekají na dokončení nového parkoviště na Palackého ulici.
Ostrava zmodernizuje nejvyšší dům v centru
Renomované studio AI – DESIGN světoznámé architektky Evy Jiřičné a architekta Petra Vágnera dokončilo komplexní návrh rekonstrukce unikátní budovy v Ostrčilově ulici.
O postcovidové pacienty budou pečovat plicní lékaři
Pandemie koronaviru stvořila zbrusu novou kategorii nemocných – tzv. postcovidových. Jsou to lidé, kteří po prodělání nemoci stále bojují s jejími následky, jsou dušní, unavení, nemají čich a chuť, nemohou spát a stále je bolí hlava, nesoustředí se. Právě tito lidé, jimž zdravotní trápení s covidem neskončilo, se nově dostanou do péče plicních lékařů.
Očkovací centrum SZZ Krnov dostalo 500 nádob na použité injekce
Očkovací centrum Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov získalo v pátek darem od bruntálské společnosti Alfa Plastik prvních 500 kusů zdravotnických nádob na použité injekční stříkačky.
Pět zraněných osob u nehody v Třinci
V sobotu po desáté hodině byla na operační středisko HZS MSK nahlášena dopravní nehoda dvou osobních automobilů v Třinci, městské části Karpentná. U nehody došlo ke zranění celkem pěti osob, jednu osobu museli hasiči vyprostit.
Pandy randí v Zoo Ostrava
Rodičovský pár pand červených, který byl v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava sestaven v roce 2019, úspěšně odchoval svého prvního potomka
Jako první na Moravě bude laboratoř AGELLAB v Ostravě detekovat přítomnost koronaviru ze vzorku slin. Šetrná metoda je i přesnější
Nepříjemný odběr vzorku z nosohltanu pro PCR vyšetření pro potvrzení onemocnění covid-19 nahradí v příštím týdnu v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice mnohem příjemnější alternativa. Laboratoře AGELLAB dostaly jako první společnost na Moravě povolení Státního zdravotního ústavu provádět vyšetření také ze vzorku slin.
Fakultní nemocnice Ostrava má nové CT. Doba vyšetření se výrazně zkrátí
Ve FN Ostrava dokončili instalaci nového CT skeneru SOMATOM Force od firmy Siemens, který je výjimečný tím, že disponuje dvouzdrojovým systémem, a spolu s 4D zobrazováním a Dual Energy CT umožní získání vysoce kvalitního zobrazení.
Pohřební služba i smuteční obřady se v Bohumíně kvůli koronaviru musí minimálně na týden zastavit
Jediná pohřební služba v Bohumíně musí kvůli nákaze koronavirem jednoho ze svých pracovníků přerušit svou činnost. Všichni zaměstnanci nastupují do karantény. Pozůstalí tak musí v případě úmrtí svých blízkých kontaktovat jinou pohřební službu.
Moravskoslezští hasiči pokračují v rozvozu vakcín proti covidu
Téměř 3,5 tisíce dávek vakcíny Moderna rozvezou během čtvrtku 14.1.2021 celkem 41 „očkovacím“ subjektům v Moravskoslezském kraji, především domovům pro seniory, zdejší profesionální a dobrovolní hasiči.
4 5 6 7 8 9 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

ZAJÍMAVOSTI

14. května 1940

otevřeli američtí podnikatelé bratři McDonaldové svou první restauraci McDonald's v San Bernardinu v Kalifornii.

KULTURA

14. května 1855

byla poprvé vydána kniha Babička Boženy Němcové.

VESMÍR

14. května 1973

byla vypuštěna první americká orbitální kosmická stanice Skylab, která kroužila 6 let kolem Země.

Předpověď počasí

Počasí Ostrava - Slunečno.cz