Zpravodajství / ARCHÍV

Vstup na frenštátské náměstí oživí vánoční stromečky. Ozdobí je i veřejnost.
Vánoce a jejich atmosféru si vzít nenecháme. To si řekli pracovníci Městského kulturního střediska a rozhodli navázat na loňskou velmi hezkou vánoční akci.
Kriminalisté obvinili recidivistu, který ukradl věci za čtvrt milionu
Patnáct záznamů v rejstříku trestů má pětatřicetiletý muž z Karviné, kterého vsetínští kriminalisté obvinili z trestných činů krádež a poškození cizí věci.
Mění se jízdní řády autobusů a vlaků. Málo využívané linky se ruší, ve všech autobusech bude wifi a možnost platit kartou
Občané Moravskoslezského kraje, kteří využívají veřejnou autobusovou dopravu, by měli od 13. prosince počítat se změnami v jízdních řádech a v provozu autobusů. Od nového roku bude možné již ve všech autobusových spojích hradit jízdné platební kartou, v autobusech bude wifi a přibydou dvě dopravní infocentra.
FlixBus přes Vánoce navýší kapacity na vnitrostátních linkách o polovinu, obnoví některé mezinárodní spoje
S navyšováním kapacit a růstem poptávky po cestování v období Vánoc počítají dopravci na vnitrostátních linkách. FlixBus plánuje navýšit kapacity přepravy o více než 50 % v období mezi 17. prosincem a 3. lednem.
V Bohumíně se ve čtvrtek otevře bazén, knihovna, sportovní hala i městská tržnice, budou i farmářské trhy
Po téměř dvou měsících vládních koronavirových uzavírek začnou v Bohumíně opět fungovat městská sportoviště. S částečným obnovením provozu počítá i městská knihovna a tržnice.
Navzdory koronaviru dárci krve o tradiční Mikulášský odběr nepřijdou
Mikulášský odběr připravila AGEL Transfúzní služba v Bruntále pro své dárce i v současném období koronavirové epidemie. Uskuteční se ve čtvrtek 3. a pátek 4. prosince.
Energetici přispěli v Moravskoslezském kraji na rozsvícení 60 stromečků
Společnost ČEZ se rozhodla navázat na úspěšný projekt z minulých let a přispěla 60 městům a obcím v kraji na rozsvícení vánočních stromečků.
Termín otevření zubní ordinace zatím není znám
Nová ordinace zubního lékaře ve Vrbně p. P. na ulici Jesenické je připravena k zahájení provozu, ale kdy tady ošetří první pacienty, zatím není zřejmé.
Nehody na kolejích
Týmy záchranářů zasahovaly v posledních desítkách hodin u dvou nehod na kolejích.
V Kopřivnici bude o tomto víkendu mobilní odběrové místo
Od pátku do neděle bude před kopřivnickou radnicí mobilní tým odebírat vzorky na přítomnost koronaviru. K odběru mohou přijít lidé z Kopřivnice a okolí, kteří byli indikováni k testování v novojičínském odběrovém místě.
6 7 8 9 10 11 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

ZAJÍMAVOSTI

14. května 1940

otevřeli američtí podnikatelé bratři McDonaldové svou první restauraci McDonald's v San Bernardinu v Kalifornii.

KULTURA

14. května 1855

byla poprvé vydána kniha Babička Boženy Němcové.

VESMÍR

14. května 1973

byla vypuštěna první americká orbitální kosmická stanice Skylab, která kroužila 6 let kolem Země.

Předpověď počasí

Počasí Ostrava - Slunečno.cz