Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Opavský majáles 2021: unikátní první autokoncert v Opavě!
Majáles – tradiční studentská oslava příchodu máje a krás studentského života – má u nás kořeny už od dob rozmachu univerzit v 15. století. I když loni byli studenti Slezské univerzity o tuto radostnou událost vinou epidemie koronaviru a přísných hygienických opatření ochuzeni, letos o ni nepřijdou.
Mig 21 vydávají videoklip k písni o touze po lidském doteku s příznačným názvem „TěsněVedleSebe“
Optimismus, naděje a touha po zázraku, který spočívá v návratu k normálnímu životu. To je odkaz, který kapela Mig 21 posílá ve své nové skladbě s názvem TěsněVedleSebe. Videoklip
Ke 130. výročí narození krále komiků Vlasty Buriana vychází nová audiokniha
V pátek 9. dubna uplyne 130 let od narození slavného komika Vlasty Buriana a zároveň si připomínáme 90 let od vzniku pražské scény v Jungmannově ulici, kde jako první působilo Divadlo Vlasty Buriana.
26. ročník Majálesu Ostrava se pro rok 2021 ruší
Studentská organizace Younie, která je pořadatelem ostravského Majálesu, se rozhodla pro zrušení přesunutého květnového 26. ročníku, a to z důvodů vládních opatření a stále trvajícího rizika onemocnění Covid-19.
Začíná Netopýří rok plný dobrodružství
Od března se lidé mohou zapojit do projektu, který připravila Česká společnost pro ochranu netopýrů. Díky němu se nejen podrobněji seznámí s životním cyklem našich netopýrů, ale získají také řadu námětů na zajímavé aktivity v přírodě. Navíc se mohou zúčastnit celoroční soutěže.
Tvůrci Teorie tygra chystají novou komedii o partnerských vztazích, natáčí se hvězdně obsazená Teorie touhy
V těchto dnech až do poloviny března probíhá v resortu Svaté Kateřiny u Počátek na malebné Vysočině natáčení filmu Teorie touhy od tvůrců diváckého hitu Teorie tygra (2016), který přilákal do kin přes 400 000 diváků.
Oslavy hořkosti znovu přesunuty. Radegast den proběhne až v roce 2022
Radegast den 2021, který měl být „odloženou“ oslavou 50 let pivovaru Radegast v Nošovicích, se ani v letošním roce konat nebude.
Městské muzeum v Bohumíně bude mít dvojjazyčného audio průvodce
Ačkoliv je už řadu měsíců zavřené, vyhlíží Muzeum města Bohumína optimističtější časy. Návštěvníkům chce po návratu do normálního života nabídnout novinku v podobě audio průvodce.
Natáčení filmu Bastardi 4 odstartovalo, objeví se staré známé, ale i nové tváře
Natáčení filmu BASTARDI 4, který navazuje na tři předchozí kontroverzní, ale úspěšné díly, odstartovalo o víkendu.
Skončilo natáčení romantické komedie Jedině Tereza
Koncem ledna skončilo v srdci Českého ráje, na prosluněném a zasněženém vrcholku hory Kozákov, natáčení romantické komedie Jedině Tereza.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

ZDRAVOTNICTVÍ

16. října 1846

provedl americký lékař William Morton veřejnou operaci, při níž bylo poprvé využito anestézie.

HISTORIE

16. října 1813

začala bitva národů u Lipska, v níž se Francouzi v čele s Napoleonem Bonapartem střetli se spojenými armádami Rakouska, Ruska, Pruska a Švédska.

HISTORIE

16. října 1583

se stala Praha sídelním městem Rudolfa II., který zde žil až do roku 1612.

Předpověď počasí

Počasí Ostrava - Slunečno.cz