Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Jarní prázdniny v Zoo Ostrava
První týden jarních prázdnin začal. Kdo se nechystá na hory či naopak do teplých krajů, může zavítat například do ostravské zoologické zahrady, která nabízí pro školáky a jejich rodiče pestré vyžití. Kromě zvířat se mohou těšit i na zábavné luštění a poznávání. Nahlédnout mohou také do výukového centra, které je jinak pro návštěvníky nepřístupné. Stále platí mimosezónní zlevněné vstupné.
Bohumín zabaví školáky o jarních prázdninách
Bohumín je letos mezi prvními městy, kam dorazí jarní prázdniny. Místní školáci si dají oddech od sezení v lavicích v týdnu od 5. do 9. února. Na pěkné počasí tak spoléhat úplně nemohou, přesto rozhodně nemusí sedět doma. Kulturní, sportovní a volnočasové organizace ve městě pro ně mají připravený pestrý program.
Zoo Ostrava vymění samce lva indického se Zoo Krakov
Chov lva indického v zoologických zahradách není jednoduchý. V posledních letech se v rámci chovného programu rodilo jen málo mláďat, navíc jich řada nepřežila. To je i důvod výměny samců mezi Zoo Ostrava a Zoo Krakov, kde se odchovy mláďat také zatím nezdařily.
Noc a den v DDM
Téměř 130 středisek volného času a domů dětí a mládeže napříč Českou republikou se rozhodlo v tomto roce premiérově připravit program pro pololetní prázdniny, které jsou vyhlášeny na 2. února s názvem „Noc a den v DDM/SVČ“.
Jaký byl rok 2023 v Zoo Ostrava
Rekordní návštěvnost, vzácná a raritní mláďata, nové druhy zvířat, zprovoznění parkovacího domu, zapojení do záchrany ohrožených rostlin, podpora pěti nových ochranářských projektů, ale také nové logo a celá vizuální identita – to je jen stručný výčet významných událostí, které v loňském roce zaznamenala Zoologická zahrada a botanický park Ostrava.
Objevte kouzlo zimní zoo
Zoologická zahrada má své kouzlo i v zimním období. Návštěvníci mohou vidět většinu chovaných zvířat a pokud se opět dočkáme sněhové nadílky, zažijí i docela netradiční podívanou – v zasněžených výbězích mohou pozorovat nejen zvířata mírného pásu, ale také ta z tropů a subtropů, jako jsou zebry, antilopy, některé druhy opic, sloni či papoušci.
Podpořte fantazii svých dětí: Startuje 17. ročník mezinárodní výtvarné soutěže Toyota Dream Car
V prvním lednovém týdnu byl zahájen již 17. ročník soutěže Dream Car, kterou Toyota každoročně pořádá pro děti z celého světa. Ty v něm prokazují jak svoje výtvarné schopnosti, tak svoji představivost. Zadání je totiž jasné: „Nakresli, jak si představuješ, že by mělo vypadat auto budoucnosti. Čím si přeješ jezdit, až jednou vyrosteš?“
První mládě roku 2024 v Zoo Ostrava: kriticky ohrožená ryba ze Sulawesi
Jako první v novém roce se v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava rozmnožily vzácné medaky Sarasinovy – rybky vyskytující se pouze v jednom jediném jezeře na ostrově Sulawesi. Mláďat je celkem osm a patří ke skrytým pokladům zoo, jsou chovány v akvaristickém zázemí.
Největší seriál běhu na lyžích ČEZ SkiTour vstupuje do 17. sezony
Přinášíme dobré zprávy pro všechny milovníky běžeckého lyžování. Největší seriál v běhu na lyžích v Česku pokračuje i v nadcházející zimní sezoně! Závodníci si mohou vybrat z 8 závodů v unikátních lokalitách po celém Česku. Svůj závod si na www.ski-tour.cz najde každý – ať už podle místa či délky trasy.
Neprodané vánoční stromky zpestřují jídelníček zvířatům v Zoo Ostrava
Už před Vánocemi mohli chovatelé v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava zpestřit jídelníček některým zvířatům vánočními stromky z hobby marketu, které byly poškozené, a tedy neprodejné. Po Vánocích pak získala další stromky, které prodejcům a zahradnictvím zbyly.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Vynálezy

20. června 1877

instaloval Alexander Graham Bell v Hamiltnu v kanadském Ontariu první komerční telefonní síť.

Historie

20. června 1621

mimořádný soud nad českými pány po porážce na Bílé hoře překonal očekávání: 27 účastníků povstání bylo odsouzeno k trestu smrti. Byli mezi nimi tři páni (Václav Budovec z Budova, Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic a Jáchym Ondřej Šlik), sedm rytířů a sedmnáct měšťanů, mezi nimi i rektor pražské univerzity Ján Jesenský-Jessenius.

Knihy

20. června 1863

dováží Jan Neruda do Prahy první román Julese Verna Pět neděl v balóně.

Předpověď počasí

Počasí Ostrava - Slunečno.cz