KAM NA VÝLET / Botanické zahrady a arboreta

Faunapark ve Frýdku-Místku.
Nadšenci chtějí obnovit faunapark ve Frýdku-Místku
Faunapark ve Frýdku-Místku. 
Autor / zdroj foto: zoofm.cz

Faunapark Frýdek-Místek / Frýdek-Místek

Frýdek-Místek měl v minulosti malou zoo přímo v centru města. Skupina nadšenců usiluje o to, aby na stejném místě vznikl faunapark, který by pomáhal s osvětou v oblasti ochrany přírody a ekologie. Navíc by tady rádi pořádali celou řadu akcí.

Parta nadšenců kolem Petra Dvořáčka a Petry Vlasákové vytrvale usiluje o obnovu faunaparku ve Frýdku-Místku. Společně s mnoha dalšími dobrovolníky vytváří příjemné a inspirativní místo pro aktivní odpočinek, vzdělávání, společenský a osobní rozvoj místních obyvatel, návštěvníků a turistů Frýdku-Místku.

Jejich cílem je vybudovat a provozovat malý flora a fauna park jako komunitní a rodinné centrum. Park se nachází ve Frýdku-Místku v ulici Na Příkopě 1221. Na tomto místě v polovině 20. století stávala frýdeckomístecká zoo a před ní sloužil areál jako odpočinkový parčík rodině Landsbergerů.

Nadšenci chtějí vybudovat klidovou zónu a zákoutí s lavičkami, přírodní dětské hřiště, minizoo se zvířaty nenáročnými na chov, jako jsou kozy, ovce, slepice, kachny, páv či morče. Dále kontaktní park, kde bude možné si zvíře pohladit, půjčit a vyvenčit, ale také vytvořit edukační centrum, které by vzdělávalo v oblasti přírod\, ekologie a ochrany životního prostředí. Součástí faunaparku by v budoucnu mohla být i naučná stezka a kavárna.

Ve faunaparku chtějí v budoucnu pořádat Dny otevřených dveří parku, přednášky a vzdělávací akce, kroužky a workshopy, společenské akce, dětské dny, případně i koncerty, divadla, letní kino a hlavně otevřít park veřejnosti.

Nadšenci chtějí také zapojit dobrovolníky a širokou veřejnost do budování, rekonstrukce a provozu parku.

Více informací najdete na webu zoofm.cz.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.