KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Krytý bazén v Ostravě-Porubě.
Krytý bazén v Ostravě-Porubě myslí i na vozíčkáře. Jízdu tobogánem změří časomíra
Krytý bazén v Ostravě-Porubě.  
Autor / zdroj foto: sareza.cz

Krytý bazén Ostrava-Poruba / Ostrava-Poruba

Krytý bazén v Ostravě-Porubě nabízí návštěvníkům možnost zaplavat si v plaveckém bazénu. Vyznavači adrenalinu si přijdou na své při jízdě tobogánem. Díky časomíře mohou zjistit, jak dlouho jeli a jaký je rekord v daný den. Speciální vozík JOB umožní dostat se do vody i z ní také vozíčkářům.

Užijte si 50 metrový plavecký bazén s hloubkou od 1,2 do 2,7 metru. Pro ty nejmenší je zde dětský bazén se skluzavkou, ve kterém probíhá také výuka plavání pro batolata. Pro ty, kteří mají rádi trochu adrenalinu, je zde 100 metrový tobogán, který vám dovolí nahlédnout z výšky na venkovní koupaliště, ale užijete si i efektní vnitřní osvětlení. A nakonec pára v dámských i pánských šatnách pro chvíle relaxace. 

Plavecký bazén
Díky svým rozměrům 50 x 21 metr, je bazén jediný v okolí s tak velkou rozlohou, který vám nabídne komfort při vašich vodních radovánkách. Pro plavce, kteří tady zavítají na kondiční plavání, zde mají nabídku pronájmu plavecké dráhy. Díky rozdělení na část pro plavce a neplavce, si zde přijdou na své i méně vydatní plavci. Část pro neplavce má hloubku od 1,2 do 1,6 metru a část pro plavce od 1,8 do 3,7 metru. V období letní sezóny vás jistě potěší možnost opalování na venkovní terase s lehátky, travnaté louce nebo využití 25 metrů dlouhého venkovního bazénu, kam máte umožněn přístup přímo z vnitřního bazénu. V ceně vstupného je také možnost využití tobogánu, dětského bazénu s vlastní skluzavkou a atrakcemi a také páry v pánských či dámských šatnách. 

Výplavový bazén
Výplavový bazén o rozměru 7 x 11 metrů je v provozu celoročně. K relaxaci přispívají masážní lavice a vodní tryska. V letním období lze využít k odpočinku také venkovní terasu nebo travnatou louku. Velmi atraktivní je pohled na tobogán, který je v jednom úseku v horní části průhledný. Můžete tak sledovat pohyb v tobogánu a naopak z tobogánu je krásný výhled na venkovní koupaliště. 

Dětský bazén
Jako v ráji se na porubském krytém bazénu cítí ti nejmenší v dětském bazénu s novou skluzavkou, chrličem vody a dalšími atrakcemi. V bazénu je průměrná hloubka 64 centimetrů a teplota vody je přizpůsobena těm nejmenším. V bazénu probíhají výuky plavání, a to jak pro batolata a základní školy, tak pro děti ve věku 5 až 15 let. Základní školy a výuky plavání mají k dispozici nově zrekonstruované dětské šatny, které potěší svou veselou výzdobou. 

Tobogán
Součástí plaveckého bazénu je 100 metrový tobogán, který vám nabízí adrenalinovou jízdu. Na chvíli se podíváte na venkovní koupaliště a potom se ponoříte do tmy, kterou vystřídá efektní vnitřní osvětlení. Tuto atrakci si hojně užívají nejen děti, ale také dospělí. Po přistání v dojezdovém bazénku se můžete podívat, jak dlouho vám jízda trvala a jaký je denní rekord. Překonáte ho? 

Bezbariérový přístup
Na Krytém bazénu Ostrava-Poruba je bezbariérový přístup k pokladnám, dále pomocí schodišťové plošiny k šatnám (přístup je přes dětské šatny), dále ke sprchám a do bazénu. Vstup do vody je řešen speciálním vozíkem JOB. Pro využití JOB vozíku kontaktujte plavčíka, který vám pomůže do vody i z vody.
Bezbariérový přístup do bazénového centra není možný každý čtvrtek z důvodu pronájmu dětského bazénu pro plavání s kojenci. 

Více informací včetně provozní doby a cen vstupného najdete na webu www.sareza.cz/kryty-bazen-ostrava-poruba/

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.