KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Stříbrné jezero.
Stříbrné jezero blízko Městských sadů nadchne milovníky přírodního koupání
Stříbrné jezero.  
Autor / zdroj foto: opava-city.cz

Stříbrné jezero / Opava

Milovníci přírodního koupání si přijdou na své u Stříbrného jezera nacházejícího se nedaleko Městských sadů v Opavě. To vzniklo zatopením bývalého sádrovcového dolu. Návštěvníci musí počítat s prudším vstupem do vody.

Příznivci přírodního koupání zcela jistě dají před koupalištěm přednost Stříbrnému jezeru, které vzniklo v těsné blízkosti města Opavy zatopením bývalého sádrovcového dolu. Délka jezera je téměř 600 metrů, šířka je pak 200 metrů. Maximální hloubka činí 18 metrů. Jde o oblíbenou odpočinkovou lokalitu, která se nachází nedaleko Městských sadů. Slouží rekreaci, koupání a rybolovu. K opalování jsou k dispozici travnaté pláže. Návštěvníci musí počítat s prudším vstupem do vody. V areálu je také asfaltové hřiště, toalety, občerstvení i parkoviště. Jezero je dostupné také místní městskou hromadnou dopravou. Voda v jezeře je pravidelně kontrolována krajskou hygienickou stanicí, která ji hodnotí jako dobrou. 

Vznik Stříbrného jezera souvisí s těžbou sádrovce, od něhož je odvozen i lidový název pro toto jezero - Sádrák. Sádrovec se začal na Opavsku těžit zřejmě v roce 1849. V letech 1961 až 1963 byly zjištěny až trojnásobné průsaky vod z řeky Opavy do prostoru těžby. V roce 1964 se však objevil natolik silný proud, že se ho již zastavit nepodařilo. Zhruba deset metrů tryskající mohutný proud celý lom zatopil. Stačil na to pouhý jeden měsíc.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.