KAM NA VÝLET / Rozhledny a lanovky

Rozhledna Pohoř - Olšová.
Za dobré viditelnosti je vidět Praděd a Lysá hora. Nechybí stojan na kola
Rozhledna Pohoř - Olšová. 
Autor / zdroj foto: odry.cz

Rozhledna Pohoř – Olšová / Odry

Rohledna Pohoř – Olšová nabízí návštěvníkům výhledy na nejvyšší vrcholy Moravskoslezských Beskyd a Hrubého Jeseníku. U rozhledny se nachází také turistické odpočívadlo se stojanem na kola.

Rozhledna se nachází u vesnice Pohoř, místní části města Oder. Stavba započala v květnu 2014 a byla ukončena v září 2014. Odry chtěly tímto způsobem zatraktivnit město a zároveň připomenout jeho historické kořeny. Proto se při návrhu vzhledu rozhledny nechaly inspirovat strážní věží, kterou mají ve svém znaku a na praporu.

Rozhledna má 64 schodů a je vysoká přes 17 metrů. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 13 metrů a jsou z ní vidět přes Moravskou bránu Moravskoslezské Beskydy. Druhým směrem také Hrubý a Nízký Jeseník. Při dobré viditelnosti jsou vidět vrcholy významných moravských pohoří, Praděd (1491 m. n. m.) a Lysá hora (1323 m. n. m.). Na ochozu jsou umístěny panoramatické fotografie s popisem viditelných vrcholů a zajímavých míst.

Rozhledna je přístupná zdarma denně bez omezení a na vlastní nebezpečí. U rozhledny je umístěn provozní řád, který jsou návštěvníci povinni dodržovat.

U rozhledny se nachází turistické odpočívadlo se stojanem na kola a informačními tabulemi o stavbě a obci Pohoř.

Stavba je umístěna mezi osmým a devátým zastavením naučné stezky Stříbrný chodník, která začíná a končí v Odrách, je dlouhá 9 kilometrů a má 16 zastavení.


Rozhledna Pohoř - Olšová má svou turistickou známku a turistickou nálepku č. 2104, turistickou vizitku č. 3061, magnetku č. 444, razítko, pohlednici a také je součástí pohlednice ze sběratelské edice "S OZP po věžích a rozhlednách". Veškeré zmíněné produkty jsou k dostání v Městském informačním centru na Masarykově náměstí v Odrách.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.