KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Dům, ve kterém žil Leoš Janáček.
Dům Leoše Janáčka slouží jako expozice. Zahrnuje i původní pracovnu s klavírem
Dům, ve kterém žil Leoš Janáček.  
Autor / zdroj foto: tripadvisor.cz

Památník Leoše Janáčka / Hukvaldy

Hudební skladatel Leoš Janáček zanechal stopu po celém světě. V Hukvaldech dodnes stojí dům, ve kterém žil. Slouží jako expozice, která zahrnuje i původní pracovnu s klavírem tohoto umělce.

Expozice Život a dílo Leoše Janáčka je umístěna u někdejší varhanické školy v zahradním domku č. p. 79 v Hukvaldech, kde žil Leoš Janáček v letech 1910 až 1928. V poslední vůli odkázal nemovitost obci, od roku 1933 byl dům zpřístupněn veřejnosti a v roce 1962 se stal majitelem Český hudební fond, který zde zřídil naučnou expozici.

V roce 1997 získala objekt Nadace Leoše Janáčka a po rekonstrukci byl roku 2000 otevřen památník. Autorkami výstavy o Janáčkově životě a díle nazvané Kořeny - Inspirace - Žeň jsou Svatava Přibáňová a Alena Němcová, výtvarnou podobu vytvořili Jáchym Šerých a Jiří Matějů. 

Expozice zahrnuje původní Janáčkovu pracovnu s klavírem, v další části domku je moderní expozice, která podává základní textové a obrazové informace o životě skladatele a připomíná jeho nejznámější díla. Je zde i možnost poslechu hudebních ukázek a zhlédnutí videodokumentů.

Otevřeno je od dubna do října denně kromě pondělí, po zbytek roku pouze na telefonickou objednávku.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.