KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Technické muzeum Petřvald nabízí výlet do historie starých tramvají a seznamuje s tradicí hornictví
 
Autor / zdroj foto: Technické muzeum Petřvald

Technické muzeum Petřvald / Petřvald

Expozice Tradice hornictví v Technickém muzeu Petřvald vás seznámí s dolováním uhlí, s jeho počátky i technickým pokrokem v dobývání. Dále pak se zdejšími důlními podniky, životem v hornických koloniích i změnami krajiny. Představuje také dodnes živé a udržované hornické tradice i slavnosti. K vidění jsou také uniformy a nejrůznější nástroje.

Hornictví je součástí života obyvatel Těšínského Slezska už déle než dvě staletí. Přineslo sem obrovský průmyslový rozmach i změnu životního stylu. Spolu s rozmachem hornictví, nárůstem pracovních míst v tomto regionu a nutností dopravovat denně mnoho osob na větší vzdálenosti do dolů nastal na Ostravsku a Karvinsku rozmach tramvajové dopravy, který přešel ve fenomén.

Můžete si prohlédnout tramvaje normálního rozchodu i tramvaje úzkorozchodné, které zajišťovaly přímé propojení nejvýznamnějších sídel ostravsko-karvinského uhelného revíru. Vývoj a osudy zdejších tramvajových drah přibližuje množství exponátů, pohlednic, nákresů i plánků. Velké tramvajové vozy byste však v malém domečku Technického muzea Petřvald hledali marně. V expozici Kouzelný svět tramvají je zastupuje funkční model tramvajového vozu s evidenčním číslem 7 M.D.O.K.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webových stránkách Muzea Těšínska.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.