VOLNÝ ČAS / Náš tip

Přidejte se. Ozdobte velikonoční břízky před frenštátskou radnicí
Velikonoční břízky před frenštátskou radnicí. 
Autor / zdroj foto: Iva Vašendová

Frenštát pod Radhoštěm

Přichází jaro a letos společně s ním i rovnou Velikonoce. Období, které ve Frenštátě pod Radhoštěm spojili s jednou malou novodobou frenštátskou tradicí, a tou je ozdobení velikonočních břízek.  Již čtvrtým rokem je tak u vstupu do radnice připraveno deset stromků, některé již nazdobené a některé ještě ne, aby pak společně od příštího týdne zdobily ulici Havlíčkovu a přispěly k jarně-sváteční náladě. 

„Jako každoročně je jedna z břízek připravena k ozdobení pro veřejnost. Kdokoliv chce, může na ni umístit svou ozdobu. Téma pro rok 2024 je „Jaro je tu“. Budeme moc rádi, když budou Frenštátští kreativní a opět se hojně zapojí,“ vyzvala veřejnost Petra Harabišová z odboru životního prostředí MěÚ Frenštát pod Radhoštěm a organizátorka celé akce.

Velikonoční břízky už ozdobili nebo ozdobí děti z mateřských škol Markova, Školská, Dolní, ze základních škol Záhuní, Tyršova 913 a Tyršova 1053, děti z Dětské skupiny Bublinka, dále také klienti Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Armády spásy ČR a senioři z Domova Hortenzie.  

Velikonoční břízky budou zdobit ulici Havlíčkovu až do 21. dubna 2024. 

Autor / zdroj: Iva Vašendová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.