KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Přehrada Olešná.
Přehrada Olešná
Přehrada Olešná. 
Autor / zdroj foto: Jan Smekal

Přehrada Olešná / Frýdek-Místek

Přehrada Olešná na okraji Frýdku-Místku je vyhledávaná rybáři i rekreanty, kteří mohou využít zdejší autokemp. K dispozici jsou také restaurace a cyklostezka lemující přehradu. Tu využívají hlavně inline bruslaři.

Vodní hladinu často brázdí surfaři, vyznavači kiteboardingu, jednou v roce se tady konají také závody plachetnic, které pořádá oddíl z Palkovic. Mnozí přehradu využívají také ke koupání, byť je v její blízkosti venkovní i krytý aquapark. Pláže jsou travnaté, vstup do vody písčitý a pozvolný. V areálu je i naturistická pláž. Parkování je možné např. poblíž jachtingu Palkovice na levém břehu přehrady.

Okolo přehrady vede cyklostezka dlouhá 4,5 kilometru. Nejčastěji ji využívají inline bruslaři a cyklisté. Popřípadě rekreační běžci. Přímo u přehrady je také několik restaurací, půjčovna koloběžek a multifunkční dětské hřiště.

Vodní plocha přehrady slouží také k chovu ryb. Jihozápadním směrem od vodní nádrže se zvedají Palkovické hůrky a za příznivého počasí jsou jižně od přehrady pěkně vidět vrcholky Beskyd. Vodní nádrž Olešná má zemní sypanou hráz, která je dlouhá 393 metrů a vysoká 18 metrů. Vodní plocha zaujímá prostor 87 hektarů a nachází se v nadmořské výšce 315 metrů.

Výstavba přehrady probíhala v letech 1960 až 1964 na stejnojmenné řece Olešná. Vodní nádrž byla postavena jako zásobárna vody pro průmysl a jako ochrana proti povodním. Později vznikl na březích vodní nádrže rekreační areál s kempy a sezónními restauracemi.

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.